Perşembe , 23 Mart 2023

YSK’ye tepkiler çığ gibi büyüyor, yurttaşlar sokakta: 10 gözaltı

Çok sayıda ihlalin yaşandığı ve YSK’nin skandal kararının damga vurduğu referandum sonuçlarına tepki gösteren yurttaşlar ülkenin bir çok yerinde sokağa çıkıyor. İzmir’de referandumdaki şaibeleri protesto edenlere polis müdahale etti. Müdahalede 10 kişi gözaltına alındı.

[Haber görseli]

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) skandal kararı ve oylama sırasında yaşanan birçok şaibe ile sonuçlanan referandumun ardından Türkiye’nin her yerinde sokağa çıkma çağrıları yapıldı.

Dün ‘hayır’ oyu kullanan yurttaşlar tarafından yapılan tencere tava eylemleri bugün de yurdun birçok noktasında devam edecek.

[Haber görseli]

İZMİR

İzmir Bornova‘da YSK’nin skandal kararı ve oylamadaki şaibeleri protesto edenlere polis müdahale etti. Müdahalede 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İSTANBUL

[Haber görseli]

İstanbul Kadıköy‘de yurttaşlar toplanmaya başladı. Kitle “Bu seçim meşru değildir, HAYIR biz kazandık” sloganları atılıyor.

[Haber görseli]

İstanbul’da protestoların bir diğer noktası da Bakırköy. Bakırköy’de yurttaşlar YSK’nin skandal kararını ve seçim usulsüzlüklerini protesto etmeye başladı.

[Haber görseli]

Beşiktaş Kartal Heykeli önünde toplanan kalabalık grup ıslık ve alkışlarla yürüyüşe başlandı.

Gazi mahallesinde yurttaşlar evlerinden tencere tava sesleriyle eyleme destek veriyor.

[Haber görseli]

Kartal‘da da “HAYIR kazandı” yürüyüşü gerçekleştiriliyor.

[Haber görseli]

İstanbul Avcılar’da Birleşik Haziran Hareketi Avcılar Meclisi’nin çağrıcı olduğu eylemde “Direne direne kazanacağız” denildi.

ANKARA

Ankara’da ODTÜ‘lü öğrenciler “HAYIR daha bitmedi yeni başliyor” slogani ile yürümeye başladı.

[Haber görseli]

‘Hayır’ oylarının önde olduğu Ankara’da protestolar başladı. Batıkent ve 100. Yıl Mahallesi‘nde yurttaşlar tencere ve tavalarla şaibelerle dolu referandum sonuçları protesto ediliyor.

SAMSUN

Samsun Türk İş kavşağında buluşan Samsunluları polis barikatı karşıladı. Polis barikatının karşısında yaptıkları basın açıklamasında referandum sonuçlarını ve YSK’yi protesto eden halk “hayır” demeye devam edeceklerini ilan etti.

[Haber görseli]

Kaynak : Cumhuriyet

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir