Yeni Şafak IŞİD’in Membic’ten temizlenmesinden rahatsız oldu!

Menbic’te IŞİD’in baskı ve gaddarlığından kurtarılan insanların daha önce kesmeleri yasak olan sakallarını kesmeleri, giymeye zorunlu bırakıldıkları çarşafları yakmaları ve özgürlüklerini kutlamaları Yeni Şafak’ın saldırısına sebep oldu!
Yeni Şafak IŞİD'in Membic'ten temizlenmesinden rahatsız oldu!

Geçtiğimiz günlerde iki ayı aşkın bir süredir Suriye Demokratik Güçleri’nin ABD liderliğindeki koalisyonun da desteğiyle Suriye’nin Halep kentine bağlı Membic’e girmesi ardından yaşananlar Yeni Şafak’ın sert eleştirisine yol açtı. Geçtiğimiz yıllarda Musul’da ve Rakka’da IŞİD’in dayattığı İslami yaşama modelini pek çok defa öven yandaşların cihatçı aşkına bir yeni haber daha eklendi. AKP’ye yakınlığı ile bilinen yandaş Yeni Şafak ‘gazetesi’ Membic’in IŞİD’den teizlenmesinin ardından kadınların kendilerine zorunlu kılınan çarşafları çıkartarak yakmasını ayrımcı bir haber ile ele aldı. Yeni Şafak, sakallarını kesen erkekleri ve çarşafları yakan kadınları, “PYD’nin IŞİD’den kaçıyormuş gibi yapan ateist militanların İslam’a saldırısı” olarak haberleştirdi. İşte yandaşların insanlara baskı ve katliam yapan IŞİD’in temizlenmesine yönelik hazırladığı saldırgan haber:

ys.png

cum.png

(ABC)

Menbiç

© REUTERS/ RODI SAID

Demokratik Suriye Güçleri askerine sarılan bir Menbiçli kadın.

© REUTERS/ RODI SAID

Kentin IŞİD'in elinden kurtarılmasının ardından sakallarını kesen bir Menbiçli.

© REUTERS/ RODI SAID

Menbiç'in IŞİD'den kurtarılmasının ardından birbirine sarılan Demokratik Suriye Güçleri kadın askerlari.

© REUTERS/ RODI SAID

Evlerinden tahliye edilen Menbiçlileri teselli eden Demokratik Suriye Güçleri askeri.

© REUTERS/ RODI SAID

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir