Perşembe , 9 Şubat 2023

”Yalnızlığa Karşı Tiyatro ve Edebiyat” Hamburg’da buluşuyor

Hamburg’da faaliyetlerini sürdüren Tiyatro Asmin, 20 (Cumartesi) ve 21 ( Pazar)Haziran tarihlerinde ”Yalnızlığa Karşı Tiyatro ve Edebiyat Buluşması” adı altında bir etkinlikler gerçekleştirecek

asmın12

Mustafa Akpolat

Tiyatro Asmin basın sorumlusu Nurcan Kesin tarafından yapılan açıklamda, Programın akışı ile ilgili şu bilgilere yer verilmekte. Etkinliğe katılacak olan yazarlarla sohbetle başlayacak olan program, Cezmi Ancil, Sezai Sarioglu, Gulsen Gülbeyaz, Bülent Tas, Orhan Celik, Oya Pervin Pelit, Nebahat Dertli, Sevim Tarhan, Fikret Robin Kurd, Hacer Arikan’la bir saatlik yazar-okuyucu sohbetinden sonra, Tiyatro salonunda gösteri ile devam edecek.
”Yapacağımız etkinlikle, seyirci Tiyatroya doyacak.”
Yapılan açıklamada, yalnızlığa dair kısa bir video gösterisinden sonra, Tiyatro Asmin oyuncuları kısa  bir oyun sergileyecekler. Yazar ve Şair Sezai Sarioglu gerçekleştireceği sunumdan sonra, program, Türkiye`den etkinliğe katılacak olan Noyan Erözçelik`in toplumcu tiyatro gösterisiyle devam edecek.  Programın birinci bölümü daha önce sahnelenen ve beğeni ile izlenen “Haydirik Huyduruk Haydar” oynu ile son bulacak.

asmın
”Seyirci Tiyatroya doyacak.” denilen etkinliğin ikinci bölümünde, yazar ve oyuncu Gülsen Gülbeyaz`in yazdığı ”Içsel Yol” adlı kitabından, Tiyatro Asmin’in genel yönetmeni Ferman Karayiğit tarafından sahneye uyarlanan ve yine Gülsen Gülbeyaz ‘ın rol aldığı tek kişilik drama “Suzan’ın Sızısı” adlı oyunuyla devam edecek. Etkinlik, Kadın-Erkek ilişkisini anlatan “Hayır`lı Kadınlar” adlı komedi oyunuyla son bulacak.

Etkinlik 20.06/18.00 – 21.06/14.00 tarihlerinde
Kulturhof Dulsberg
Alter Teichweg 200
U1-Alter Teichweg adresinde yapılacak

asmınP

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.