Çarşamba , 28 Eylül 2022

Vural Öger’in şirketi VÖ Travel iflas etti: Bu noktaya geldiğimiz için üzgünüz

Vural Öger’in kurduğu VÖ Travel iflas ettiğini duyurdu.

Öger
Öger Tours’u Thomas Cook’a sattıktan sonra uzun süre sektörde faaliyet göstermeyen, 2013 yılının sonlarına doğru da yeniden sektöre dönen Vural Öger’in kuduğu VÖ Travel faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.
Şirketin resmi veb stesinde yapılan açıklamada, “Değerli müşterilerimiz ve iş ortaklarımız. VÖ Travel’ın bugünden geçerli olmak üzere faaliyetlerini durdurduğunu ve iflas işlemlerine başladığını üzüntüyle duyurmak istiyoruz” denildi.
Müşteri depozitlerinin Zürih Sigorta güvencesinde olduğu belirtilen açıklamada, şirketin iflasından etkilenen müşterilerin sigorta şirketine başvurmaları istendi.
Açıklamanın son bölümünde ise, “Bu noktaya geldiğimiz için üzgünüz. Bizimle rezervasyon yaptığınız, geçmişte de iyi bir iş birliği göstediğiniz için teşekkür ederiz” denildi.

İflas

 

İflastan ilk etapta şirket bünyesinde çalışan 18 kişinin etkilendiği aktarıldı.

Öte yandan Hamburger Abendblatt gazetesine bir demeç veren Öger, ilk kez 1990 Körfez krizi sırasında ve 1999 da PKK bağlantılı eylemlerin yoğun olduğu zaman da ekonomik darboğaz yaşadığını açıkladı. Vural Öger’in önümüzdeki haftalarda dinlenmeye çekileceği açıklandı.

ERDOĞAN VE PUTİN’İN KURBANIYIM

İflasa gerekçe olarak Türkiye tarafından düşürülen Rus uçağı sonrası satışların alabildiğine düşmesini gösteren Öger, “Erdoğan ve Putin arasındaki sorun turizm alanına da yansıdı. Öyle ki Antalya’daki tüm turizmciler olaydan doğrudan etkilendiler” dedi. Türkiye’de 5 yıldızlı otel fiyatlarının 40 avro,  Türkiye Almanya arası uçuşların ise 70 avro’ya kadar düşmüş olmasını buna gerekçe olarak gösterdi.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.