Pazartesi , 3 Ekim 2022

Veddel Camisinden açıklama ”Olayın Takipçisiyiz”

Hamburg,  Veddel’de bulunan Vatan Cami içindeki Markette görevli bir şahsın 20’ye yakın kız çocuğuna cinsel taciz iddiası ile ilgili olarak  ”Veddel Cemiyeti” adına bir açıklama yayımlandı.  
Güncel / Hamburg
Açıklamada şu görüşlere yer verildi
Açıklama

”Olayın Takipçisiyiz

Veddel cemiyetimizin kantininde yaşandığına dair iddialar son derece üzüntü vericidir.
Bu iddialar, mübarek Ramazan gününde bizi ve tüm müslümanları ve özelikle aileleri üzüntüye sevk etmiştir
Bu münasebetle, Cemiyet idaresi olarak olaydan haberimiz olur olmaz polis ile irtibata geçtik ve olayın aydınlatılması için mağdur ailelerin yanında yerimizi aldık.
Soz konusu olay üzerine zaman zaman markette fahri olarak yardım eden kişinin olayın aydınlığa kavuşuncaya kadar marketten uzaklaştırılmasına karar verilmiştir.
Şu gerçek herkes tarafından cok yi bilinmelidir ki, kız çocuklarımız başka bir binada, bayan eğitmenler tarafından okutulmaktadır ve bahsi geçen binada eğitim verilmemekte, sadece alış veriş için yapılmaktadır. Bu münasebetle markette olduğu idda edilen bir müessif olaydan yola çıkarak Camimizin ve cemiyetimizin aleyhine bir algı oluşturulmak istenmesini asla kabul edemeyiz.
Ayrıca bu cemiyette Veddel idarecilerinin ve hocalarının da çocukları okutulmaktadır ve bu haber yayılanıncaya kadar tarafımıza bir bilgi intikal etmemiştir.
Polis, Medya ve Aileler ile birlikte konuyu hassasiyetle takip ediyoruz.
Bu vesile ile, tüm aileler ve cemaatimizle üzüntümüzü tekrar paylaşıyor, konunun aydınlığa kavuşmasına dair çaba içerisinde olduğumuzu kamuoyuna saygıyla arz ediyoruz.

Veddel Cemiyeti”

Açıklamanın altına yazılan bazı yorumlar:

”Sorumsu bu olayda birazda cami yönetimidir.”

Vedelin camisinin içinde küçük erkek ćocuklari kurs aliyor. Kaldirdiysaniz şimdi bilemem. Kiz ćocuklari ve genç kizlar ve genç erkek çocuklari peninin yanindaki genclikte toplaniyorlar. Kizlar erkekler farkli gunlerde.
Bakkal caminin icinde ordada bedavadan cocuklara cikolata eis biskuvi vererek cocuklari bakkala cekip sonrasinda bunu sana bereyimmi deyip cocuga evet cevabini alinca senin oralarini tutmam lazim deyip çocuklari elle taciz edmelerine nasil musade edebildiniz. Cami heyeti.. çocuklar adamin elinden kacmak istediginde sıkı birsekilde cocugu morartip birde ustune tehdit ederek bunu ailenize söylerseniz bacaklarinizi kirarim deyip zaten size kimse inanmaz diyerek cocuklari tehdit eden bir pedofili kim se bana savunmasin.
Benim ćocugum eger olanlari bana polise anlatmissa o taciz eden adami benim cocugum taniyor teshis edebiliyorsa. Bana kimse bu adami savun madin. 20 tane cocuk nu adami tesjis ediyor. Yaptiklarini soyluyor. Boyle bir adani camide ćalistirdiniz. Sorumsu bu olayda birazda cami yönetimidir.

– Hiç bir şey bilmeden, iftira atmak bu olayı çözmez. Aynı iftira sizin Hakkı’nızda Veddel’de yayılsa, size söz Hakkı doğmasa, adil bir durum mudur bu? Kimse kimseyi savunmuyor. Ama olayı incelemeden, bilmeden, etmeden kimse yargılanmaz.
– Ben hayatım boyunca kimseye iftira atmadım. Haram lokma yemedim.kimsenin canını yakacak şekilde zarar bermedim. Emre Delieli zamanı gelince iftiramı değilmi herkes anlicak

Öncelikle yaşanmış olayların hepimizi üzdüğünü her kez dahil yönetim de dile getirmiş oldu. Olay ispantlanma aşamasında olsa dahi şüphesi bile korkunç verici bir duygu! Allah kimsenin başına vermesin tümümüzü kötülüklerden korusun ınşaaAllah.
Şunu da eklemek isterim ki caminin yapmış oldugu yorumda hiç bir şekilde çalışan işçi savunulmuyor. Hatta araştırma sonuçlanana kadar işten öncelikle uzaklaştırılma alındığı da dile getiriliyor.
Ne kadar bir hasas konu olduğunu vurgulayip suça kimseyi dahil etme hakkımız da yok. Yönetmen elinden geleni yapıyor allah razı olsun ve ınşaaAllah tez vakit her şey açıklığa vuracak.
Tabiki öfke üzüntü işin içine girince insanlar kime saldıracağını bilemiyor ve sorumlu ariyor fakat burda söz konsu olan allahin evinde allah rizasi için hizmet verenlerin de suç ortağı yapılması! Eğer çalışan şahız suçlu ise gereken her şey elbette yapılacaktır bundan eminim.
Rabbim herşeyi görendir, bundan şüphemiz yok, elhamdulillah!!!

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.