Cuma , 2 Aralık 2022

Türkiye’deki çocuk tecavüzleri Twitter gündeminde: #stopchildrapeinturkey

Karaman’da, Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kalan erkek öğrencilere tecavüz edildiği iddiası, ‘Türkiye’de Çocuk Tecavüzünü Durdurun’ (#stopchildrapeinturkey) etiketiyle Twitter’da da gündem oldu.

Ensar

BirGün’den Serbay Mansuroğlu, Karaman merkezde bir okulda görev yapan Eğitim Bir Sen üyesi sınıf öğretmeni M.B.’nin özel ders için gittiği çeşitli evlerde öğrencilere tecavüzde bulunduğu iddiasını haberleştirmişti. Mansuroğlu’nun haberinin ardından 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan sınıf öğretmeni 54 yaşındaki Muammer B., hakkında toplam 350 yıl istemiyle Karaman Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Konuyla ilgili olarak, #stopchildrapeinturkey etiketiyle sosyal medya üzerinden kampanya başlatıldı. Dünya basınına ve kamuoyuna çocuk tecavüzlerini durdurma çağrısı yapılan hashtag, Twitter’da dünya genelinde en çok konuşulanlar (TT) arasında 2. sırada yerini alırken, Türkiye gündeminin ise ilk sırasında kendine yer buldu.

Twitter

Sosyal medya kullanıcıları, adı tecavüz skandalında yer alan Ensar Vakfı’nın sponsorlarından Turkcell’e de tepki gösterdi.

Kullanıcılar, Turkcell’in vakfın sponsorluğundan çekilmesi çağrısında bulundu. (Sputniknews)

AKP istismarcı vakıfa sahip çıktı

AKP Muğla Milletvekili Nihat Öztürk “Biz inadına Ensar Vakfı’na destek olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Türkiye’ye ayağa kadıran tecavüz skandalına AKP’li vekilde destek geldi. Karaman’dan 45 öğrenciye tecavüz skandalıyla Türkiye’yi ayağa kaldıran Ensar Vakfı’nın Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki faaliyetlerini önlenmesi için imza kampanyası başlatıldı. Kentteki sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin başlattığı imza kampanyasının ardından, AKP Muğla Milletvekili Nihat Öztürk bugün Ensar Vakfı Marmaris şube binası önünde basın açıklaması yaptı.

“İNADINA ENSAR VAKFI’NA DESTEK OLACAĞIZ”

Vakfın çalışmalarına destek olduğunu bildiren Öztürk, “Biz bugün buraya Ensar Vakfı’na destek olmaya geldik. Hiçbir çekincemiz yok. Sonuç olarak bu vakıf diğerleri gibi bir sivil toplum kuruluşudur ve başarılı işler yapmaktadır. Bir hazımsızlık var, bunun da farkındayım. Biz inadına Ensar Vakfı’na destek olmaya devam edeceğiz. (DHA)

 

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.