Cumartesi , 21 Mayıs 2022

Türkiye’de AKP’den, Hamburg’da SPD’den aday

Türkiye’de AKP Bursa Milletvekili aday adayı olan Bülent Güven, üyesi olduğu  Hamburg SPD’den belediye meclisine aday gösterildi.

Haber Merkezi

Hamburg-Mitte SPD üyesi olarak faaliyet yürüten Bülent Güven, Türkiye’de AKP listesinden Bursa’dan Milletvekili aday adaylığı sonuç vermeyince bu defa da Hamburg’da SPD belediye meclisine aday olarak seçimlere giriyor.

SPD içinde bir dönem oluşturulan Türk Alman Formu başkanlığıda yapan Bülent Güven’in Milli Görüş’ün adayı olarak seçimlere girdiği yönünde görüş belirten Türkiye kökenli SPD’liler, Bülent Güven, SPD’nin sağcı kanadını temsil eden, bir zaman kendi parti içindeki rakiplerini tehditle adaylıklarını geri çektiren ve yine 2011 yılında Bağımsız Milletvekili Adayı olan Mustafa Akpolat‘ı da tehdit eden SPD’nin Federal Meclis Milletveklili Johannes Kahrs’ın himayesinde ve desteğinde olduğu ifade edildi.

25 Mayıs pazar günü gerçekleşecek olan Hamburg Belediye meclis seçimlerinde, Hamburg-Mitte ilçesinden aday gösterilen Bülent Güven’in adaylığıyla ilgili olarak konuştuğumuz Türkiye kökenli SPD’liler, ”Bülent Güven’in adaylığına açıktan olumlu veya olumsuz tepki gösterilemediğini, çünkü kimin kime çalıştığını veya kimin kimlerle birlikte hareket ettiğini anlamak zor” dediler. Herkes bir birini desteklediği görünümü altnda herkes bir birine çelme atmaya çalışmaktadır dediler. Sadece Bülent Güven’in değil, Milli görüş ve AKP’li bir çok ismin SPD içinde adayları ve üyeleri bulunduğu da ifade edildi.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir