Cumartesi , 28 Ocak 2023

Tunahan son yolculuğuna uğurlanacak

Tunahan’ın cenaze merasimi 28 Temmuz cuma günü, Saat 14:00’da Borstelmannweg 8  20537 Hamburg adresinde gerçekleşecek.

23 Haziran 2017 tarihinde itibaren kendisinden haber alınamayan ve 21 Temmuz Cuma günü katledilmiş olarak cansız bedeni  bulunan Tunahan Keser’in babası  Cemil Keser, kamuoyuna yaptığı açıklamayı olduğu gibi yayınlıyoruz.

 KAMUOYUNA

Değerli Basın Mensupları,

 23 Haziran 2017 den beri kayıp olan oğlum, Tunahan Keser’in cansız bedeni, maalesef acımasızca katledilmiş bir şekilde, 21 Temmuz 2017 tarihinde bulundu.

 Gerek arama çalışmalarında, gerekse Tunahan’ın cansız bedeni bulunduktan sonraki süreçte bizden dayanışmalarını ve iyi niyet dileklerini hiç eksik etmeyen kamuoyu ve siz basın mensuplarına bu vesileyle şükranlarımı sunmak isterim.

Bu hunharca cinayetin kim ya da kimler tarafından, ne amaçla işlendiğini emniyet ve adli birimlerin bir an önce aydınlığa kavuşturmaları en büyük arzumuz ve umudumuz.

Umarım adalet en kısa zamanda tecelli eder ve katil veya katiller bir an önce hukuk önünde hesap verirler.

Evlat acısı nasıl, hangi kelimelerle, hangi duygularla anlatılır bilemiyorum. Fakat bu derin ve tarifsiz acıyı bir baba olarak kalbimin derinliklerinde ve her hücremde ömrüm boyunca yaşayacağımı biliyorum. Benim ve diğer aile bireyleri için artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Katil veya katiller yaşam şevkimizi aldılar, Tunahan’ı bizden alarak, bizi de cansız bıraktılar. Sizlerin de desteğiyle bu acıyla yaşamayı öğreneceğiz. Tek gayemiz oğlumuzun anısını yaşatmak ve cinayeti işleyenlerin adalet önünde hesap vermesi için mücadele vermek olacak.

Tunahan’ıma biz ailesinin son bir görevimiz daha var. O da, onu ona layık bir şekilde ebedi yolculuğuna uğurlamak. Hamburg’daki cenaze merasiminde siz dostlarımızı aramızda görmek bize güç verir. 

 Tarih: 28.07.2017

Saat: 14.00 ( Cuma namazıdan sonra )

Yer: Borstelmannweg 8  20537 Hamburg

 Hamburg’da merasimin ardından oğlumuzu memleketimiz İzmir’imizde Cumartesi günü 29.07.2017 toprağa vereceğiz.

Açıklama yapma zaruretinin, sözde sosyal medyada, gencecik bir hayatın sönmesine ve matemimize aldırış etmeden, acımıza acı katarak, saygısız ve esef verici şekilde beslenen bilgi kirliliğinden kaynaklandığını bilmenizi isterim.

 Saygılarımla

Cemil Keser

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.