Pazartesi , 15 Ağustos 2022

TGH’dan istifa

“insanların umutlarını politik ikballerine basamak mı yapmaktadır”

”TGH Yönetim  Kurulundan istifa ediyorum, Nebahat Güçlü’yü de istifaya davet ediyorum”

Hamburg Türk Toplumu’nda Yaprak Dökümü Erken Başladı. TGH Yönetim Kurulu Üyesi ve Inter Hamburg futbol takımı yöneticisi Yüksel Kılıç, Başkan Nebahat Güçlü’yü dernek gelir gider hesapları konusunda “şeffaf olmadığı” ve Yönetim Kurulu üyesi olmasına rağmen, kendisine mali bilgilerin gösterilmediğini iddia ederek, istifasını sundu. Kılıç, Nebahat Güçlü’ye yönelik “insanların umutlarını politik ikballerine basamak mı yapmaktadır” sorusuyla da, yeni bir tartışmanın fitlini çekmiş oldu.

Mustafa Akpolat
TGH yönetim kurulu üyesi  Yüksel Kılıç, TGH yönetim Kurulundan istifa ettiğini ve Dernek Başkanı Nebahat Güçlü’yü de istifaya davet ettiğini  açıklayan basın açıklaması aşağıdadır.
”BASIN AÇIKLAMASI
YÜKSEL KILIÇ TGH HAMBURG YONETİMİNDEN iSTiFA ETTİ
TGH HAMBUR BASKANI NEBAHAT GÜÇLÜ’YÜ DE İSTİFAYA DAVET ETTİ

Yaklaşık bir yıl önce yapılan kongrede TGH’nin yönetimine seçildim. Bilindigi gibi TGH yirmiyi aşkın Türk derneklerinin delegeleri tarafından yönetimi seçilen bir çatı kuruluşudur. Amacı Türk derneklerinin sesini duyurmak, aralannda koordinasyon sağlayarak daha etkin olmak ve Türk derneklerine yardımcı olmaktır. Hazırlanacak projelerle derneklerimize AB fonlanndan kaynak sağlamaktır. Şuan ki Başkan Nebahat Güçlü’de bu vaatlerle seçilmiştir. Bende bu ve benzeri hizmetlere destek olabilmek için Nebahat Güçlü’nün yönetimine girdim.
Fakat sureç içerisinde büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Şeffaf, hesap verebilir ve katılımcı bir yonetim anlayışı ile hizmet edeceğine söz vererek göreve gelen Başkan Nebahat Güçlü verdiği sözleri unutmuştur. Bir yonetim kurulu üyesi olarak yapılanlardan habersizim. Geçen dönemki yönetimi şeffaf olmamakla suçlayan, 25 dernekte düzenlenen dil kurslarından elde edilen yaklaşık bir milyon Euro nun hesabının verilemediğini söyleyerek, hesap soracağız diyen Nebahat Güçlü’ye soruyorum. TGH yönetim kurulu üyesi olarak bana dahi gelir gider hesaplan ile ilgili bilgi verilmiyor. Bu mudur Nebahat Güçlü’nün şeffaf yönetim anlayışı? Bu mudur hesap sormak! Bütün kamuoyu soruyor: Nebahat Güçlü’nün amacı nedir? Dernek üyelerimizin beklentilerine cevap versin diye seçilen Güçlü, insanların umutlarını politik ikballerine basamak mı yapmaktadır. Derneklere seçim öncesi verdiği sozlerin hiç mi bir önemi yoktur.

Bu şartlar altında etkin olamadığım, hesaplarını bilemediğim bir yönetimde bulunmamın hiç bir faydasının olmadığına inandığım için TGH Hamburg yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyorum. Dernek yonetimleri ve üyelerine ve kamuoyuna saygı ile duyuruyorum. Verdiği sözleri tutmayan, hesap vermeyen ve şeffaf olmayan Sayın Nebahat Güçlü’yü de istifaya davet ediyorum.”

YÜKSEL KILIC

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.