Perşembe , 9 Şubat 2023

TGD temsilciler kurulu toplantısı

Güncel / Hamburg

 Almanya Türk Toplumu’nun (TGD) 26-28 Kasım tarihleri arasında Hamburg’da yaptığı, federal yönetim kurulu ve üye derneklerinin yönetim kurulu ve başkanlarından oluşan temsilciler kurulu toplantısında, son aylarda gündemi meşgul eden Müslüman göçmenler ile ilgili eleştiriler, özellikle Cuma günü kamuoyuna sunulan bir rapor federal aile bakanı tarafından Müslümanların şiddet kullandığıyla ilgili rapor ve daha öncesinde Müslüman düşmanlığı ile ilgili konular ele alındı.

TGD Genel Başkanı Kenan Kolat, temsilcileri toplantısında ele alınan konuların sonucunda Türk toplumuna 7 önemli noktada mesajlar verdi. Kolat, öncelikle Türk toplumu olarak Almanya’lı olduğumuzu vurgulamamız gerektiğini belirterek, ‘’ilk olarak, bizler artık buralıyız, bu ülke bizim de ülkemiz ve buralı olduğumuzu bizler de istemeliyiz, ikinci olarak ise çocuklarımızın en iyi eğitimi alabilmelerini sağlayarak her türlü desteği vermeliyiz, üçüncüsü Alman vatandaşlığına geçişleri sürdürmeliyiz, dödüncü olarak da görüşümüze yakın olan Alman demokratik siyasal partilerine üye olarak, bu partiler içerisinde çalışmalar yapalım, beşincisi ise Türk ve Alman sivil toplum örgütlerine üye olarak destek verip her yerde olduğumuzu göstemeliyiz. Altıncı ve en önemli hususlardan birisi de farklılıklarımızı öne çıkarmadan, birlikte olduğumuz noktaları öne çıkararak birbirimize kenetlenelim. Birbirimizi anlayarak empati yapalım. Alevi, Kürt yada Türk ayrımı yapmadan ve dini inançlarımız ne olursa olsun, inansak da inanmasak da birbirimizi anlamaya çalışalım. Son olarak ise yaptığımız işleri en iyi şekilde yapalım ve bu işler üzerinde iyi şeyler konuşalım. Kenan Kolat Almanya Türk Toplumu’nun (TGD)2011 yılında yapacağı çalışmaların da ele alındığı toplantıda, değişik konseyler oluşturulması konusunda da kararlar alındığını belirten Kenan Kolat, ‘’Oluşturulacak konseylerden en önemlilerinden birisi olan ekonomik konseyin amacı, Türk toplumunun işverenlerle ilişkilerini geliştirmek ve önemli kuruluşlarla işbirliği yapmak istiyoruz’’ dedi. Diğer konseyin de sendikal konsey olduğunu belirten Kolat ‘’Türk kökenli sendikacıları bir araya getirerek görüş alışverişinde bulunmak istiyoruz ve en son olarak da bilim konseyi oluşturarak patığımız çalışmaların bilimsel tabanını oluşturmayı hedefl iyoruz’’ şeklinde konuştu.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.