Tekin Bingöl: “CHP Avrupa’da seçime hazır”

CHP Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurt Dışı Örgütlenmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, yurt dışında 8 Ekim günü başlayacak oy kullanma öncesi yaptığı yazılı açıklamada, “Hazırlıklarımızı tamamladık. Yurt Dışı CHP Birlikleri seçime hazır” dedi.

Güncel / Hamburg

Bingöl, 35 şehirde panel ve bilgilendirme toplantısı planladıklarını, gazetecilerin, akademisyenlerin, sanatçıların, STK ve sendika yöneticilerinin katılacağı “CHP’ye oy vereceğim” başlıklı bir destek kampanyası da başlattıklarını da açıkladı.

T_Bingöl
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün açıklaması şöyle:

“1 Kasım’da ülkemizin tarihindeki önemli seçimlerden birini yapacağız. Yurt dışında oy kullanma işlemi 8 Ekim Perşembe günü başlıyor. 7 Haziran seçimlerinde de gördüğümüz gibi yurt dışındaki seçmen, seçimin kaderine ciddi etki yapıyor. Önemli bir bölümü Almanya olmak üzere yurt dışında toplam 2 milyon 867 bin 658 seçmen bulunmaktadır. CHP olarak biz öncelikle 54 ülkede 112 temsilcilikte oy kullanacak yaklaşık 3 milyon seçmenimizi oy kullanmaya davet ediyoruz. CHP Yurt Dışı Birlikleri olarak oy kullanmak isteyen herkese yardımcı olmak için hazırız. Yurt dışında yaşayan her seçmen en yakınında bulunan CHP Birliği’ni arayarak yardım talebinde bulunabilir.”

YURT DIŞI SEÇİM ÇEVRESİ OLACAK!

“CHP olarak biz seçime hazırız. Sandık görevlilerinden esnaf ve STK görüşmelerine kadar bir dizi hazırlığımızı tamamladık. Yurt dışındaki yaşayan vatandaşlarımızın desteklerini istiyoruz. Çünkü hem yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın, hem de Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın biriken ve bazıları kangrenleşen sorunlarını CHP çözer. CHP’nin 1 Kasım Seçim Bildirgesi, demokratikleşme sürecinden sosyal devlete, yurt dışındaki vatandaşlarımızın ve göçmenlerin sorunlarının çözümünden, temelinde demokrasi, insan hakları ve sosyal devlet bulunan çok kültürlü bir Avrupa’ya kadar bütün temel konuları kapsayan ve çözüm üreten bir bildirgedir.”

“Seçim Bildirgesi’nde de ilan ettiği gibi CHP, yurt dışında yaşayan bütün vatandaşlarımızın çifte vatandaşlık sorunundan eğitim sorununa, dövizli askerlik sorunundan konsolosluk işlemlerine, pasaport ücretlerinden emeklilik problemlerine kadar yaşanan sorunlarını çözecek olan partidir! Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın ve bir bütün olarak göçmenlerin sorunlarını çözmeye talip olan CHP, bu sorunların çözümünü hızlandırmak için, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın kendi milletvekillerini seçebilmelerinin de önünü açacak yurt dışı seçim çevresi uygulamasını hayata geçirecektir!”

35 ŞEHİRDE PANEL

“Yurt dışında oy kullanma işlemi 25 Ekim’e kadar devam edeceği için, CHP Yurt Dışı Birlikleri, Türkiye’den gidecek milletvekilleri ve parti yöneticilerinin katılımıyla Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsviçre, Avustralya, İngiltere ve İskoçya’da 35 farklı şehirde panel yapacak, oy kullanma merkezleri başta olmak üzere, STK’lar ve vatandaşlarımız ziyaret edilecektir.”
“CHP’YE OY VERECEĞİM” KAMPANYASI

“CHP Yurt Dışı Birlikleri, yurt dışında yaşayan gazetecilerin, akademisyenlerin, sanatçıların, STK ve sendika yöneticilerinin katılacağı “CHP’ye oy vereceğim, çünkü…” başlıklı bir destek kampanyası başlattılar. Bu imza kampanyasına katılanların isimleri 12 Ekim’de bir basın toplantısı ile duyurulacaktır.”
“Yurt dışı çalışmalarımız bundan sonra da yoğun bir şekilde devam edecek ve vatandaşlarımız CHP’yi hep yanlarında bulacaklar!”

 

 

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir