Perşembe , 1 Aralık 2022

Suriye’ye füze saldırısı ABD’de protesto edildi: ‘Suriye’den elini çek’

ABD’nin birçok kentinde ve Beyaz Saray önünde Suriye’ye yönelik askeri operasyonu ve füze saldırısını protesto etmek için protesto eylemleri düzenlendi. Eylemlerin bir adresi de, New York ve Chicago’da bulunan Trump kuleleriydi.

Beyaz Saray’da bir araya gelen eylemciler adına yapılan konuşmada bir aktivist, “Önce bombalayıp sonra sorular sormak yerine, objektif bir inceleme yapılması gerekmiyor mu?” diye sordu ve ABD yönetimini, Suriye’ye yönelik politikalarını değiştirmeye çağırdı.

ABD’nin 35 şehrinden gelen protestocular, “Suriye’den elini çek” pankartları taşıyarak savaş karşıtı konuşmalar yaptı. Konuşmalarda, Suriye’ye yönelik askeri saldırganlığın çözüm olmayacağı vurgulandı.

​Beyaz Saray önündeki protestoda, “Irak’ta olduğu gibi hayali kitle imha silahları gerekçe gösterilerek yeni bir saldırı dalgası başlatılmak isteniyor. Tam bu noktada, her ABD vatandaşı, Beyaz Saray’ın, Pentagon’un, CIA’in, yeni bir askeri saldırganlığa gerekçe üretmek için yalan söylediğini düşünmesi gerekiyor” denildi.

https://twitter.com/YOUSEF_SYRIAN/status/850459969862471681/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Ftr.sputniknews.com%2Fabd%2F201704081027987929-beyaz-saray-onunde-protesto%2F

​Eylemciler, New York ve Chicago’daki Trump kulelerinin önünde de eylem yaptı.

​Allentown’da Suriye bayrağı taşıyan eylemciler, “Suriye’deki savaşı durdurun” yazılı dövizler taşıdı.

Kaynak: ​Sputniknews

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.