Pazar , 26 Mart 2023

Suriye’den Afrin açıklaması: “İşgalci Türk güçlerine karşı topraklarımızı savunacağız”

Suriye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Beşar el-Caferi, Türkiye ve desteklediği cihatçıların Afrin’e yönelik operasyonuna ilişkin “Suriye, topraklarının her bir karışını savunmakta ne silahlı terörist gruplara ne de işgalci Türk, ABD ve İsrail güçlerine karşı tereddüt edecektir” dedi

TSK ile AKP destekli cihatçı grupların Afrin’e yönelik operasyonunun 49. gününde (9 Mart) Şam yönetiminden bir açıklama geldi.

Suriye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Beşar el-Caferi, Afrin’e yönelik operasyona ilişkin “Suriye, topraklarının her bir karışını savunmakta ne silahlı terörist gruplara ne de işgalci Türk, ABD ve İsrail güçlerine karşı tereddüt edecektir” şeklinde konuştu.

“Kimyasal silah iddiaları asılsız”

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’nın haberine göre, Rus haber ajansı Sputnik’e konuşan Beşar el-Caferi, ABD ve müttefiklerinin, Suriye ordusunun kimyasal silah kullandığı yönündeki açıklamalarının asılsız olduğunu belirterek, bu iddiaların cihatçıları koruma amacı taşıdığını ifade etti.

Suriye’nin BM Daimi Temsilcisi El-Caferi, bazı Körfez ülkelerinin cihatçılara başta finans olmak üzere her türlü desteği verdiğini, Türkiye’nin de dünyanın her yerinden gelen cihatçılara askeri ve lojistik destek temin ettiğini söyledi.

El-Caferi “Erdoğan rejimi radikal teröristlere eğitim kampları, güvenli barınak, askeri teçhizat, kimyasal maddelerin temini için yardım ediyor ve sınırlarını ardına kadar onlara açıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sendika.Org

 

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir