Cumartesi , 25 Mart 2023

SPD’li vekilin ofisine saldırıda Neonazilerle, İslami fanatikler karmaşası

Almanya’nın Berlin şehrinde 2011 yılından beri eyalet parlamentosunda milletvekili olan (SPD) ceza hukuku avukatı Erol Özkaraca’nın bürosu kimliği meçhul şahıslarca geçtiğimiz perşembe gecesi taşlı saldırıya uğradı.Daha önce de iki kez çalışma ofisi saldırıya maruz kalan ceza hukuku avukatı Özkaraca, Hamburg doğumlu ve 20 yıldır SPD üyesi.Berlin SPD içinde Adalet ve Ekonomi Komisyonu ikinci Başkanı olan Özkaraca, bir süredir, cezaevlerindeki güvenlik sistemi ve “islami paralel adalet” konularıyla ilgili özel araştırmalar yapmakla tanınmakta.

Çalışma Ofisinin Berlin’de daha önce de iki kez saldırıya maruz kaldığını açıklayan Hamburg doğumlu Erol Özkaraca, konuya yönelik yaptığı özel açıklamada, saldırının kimlerden geldiği konusunda kesin bir bilgiye sahip değilim ifadesini belirterek, bir önceki yapılan saldırıda ofisinin camlarına ve duvarlara “Rache für Dortmund” (Dortmund için intikam) yazıldığını açıkladı ve duvar yazısında Dortmund kelimesinin neden yanlış yazılmasına bir anlam veremediğini belirtti. Eğer bunu yapanlar ırkçı Neonaziler ise, onları da Almanca öğrenme uyum kurslarına göndermek gerekir yorumuna yer verdi.


Olay sonrası çeşitli çevrelerden destek mesajları aldığını belirten Özkaraca, “Bu korkak davranış sahipleri şiddetin çözüm olmayacağını bilmelidirler” açıklamasına yer verdi.Erol Özkaraca, sorumuz üzerine, “saldırganların daha çok benim Parti içindeki ilgilendiğim konulardan rahatsız olan fanatik çevreler de olabilir” diyerek, sadece Neonazileri hedef göstermekten kaçınarak farklı kesimlerin de olayın failleri olabileceği ihtimalini işaret etti.
“İSLAM VE PARALEL ADALET” ARAŞTIRMACISI AVUKAT VE VEKİL ÖZKARACA’DAN WOWEREİT’E ELEŞTİRİ

İtalya’daki Vatikan’da dahi mafyanın faal olduğu örneğini vererek, islami kökenli çeşitli mafyavari grupların, Berlin’de günden güne sorun haline geldiğine değinerek, Berlin’de belirli dini çevrelerin “sorunlarınıza çözüm bulacağız” iddiasıyla başlı başına sektör haline gelip, kitleleri etkisi altına aldıklarına değindi. Berlin’de dün yapılan Gülen Cemaati organizesindeki Türk-Alman Kültür Olimpiyatlarına bu nedenle karşı çıktığını açıkladıktan sonra, Belediye Başkanı Wowereit‘le SPD Parti grubu içinde Gülen Cemaati’ne desteğinden dolayı açıktan tartıştığını belirtti ve grupta herkes şok oldu açıklamasında bulundu. Sol kanadın konuya daha duyarlı yaklaştığına değinerek, “Yaşadığımız şehirde ayrı bir adalet sistemi yaratmak peşinde olanlar, yarın-birgün Almanya’ya sorun olacaklar ama, o zaman iş işten geçmiş olacak” açıklamasında bulunarak, saldırının ardındaki güçler konusunda kamuoyuna yansıyandan daha farklı ve kuşkulu bir değerlendirmede bulundu.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir