Cumartesi , 28 Ocak 2023

SPD vekili Johannes Kahrs’tan lise öğrencisine çirkin mesaj: ‘Kes sesini o…pu’

Alman Sosyal Demokrat Parti’nin ( SPD) sağ kanadını temsil eden,  Federal Milletvekili ve halen görevde bulunan SPD’li Hamburg  Belediye Başkanı Olaf Scholz’dan sonra  gelen ”en güçlü”  isim olarak  bilinen,  rakip gördüğü insanları  tehdit  etmeklen geri durmadığı iddia edilen, eşcinsel Johannes Kahrs, bir lise öğrencisine ‘ kes sesini o…pu’ dediği için Alman basınına  konu oldu.

kahrs_1

Alman Bild gazetesi kaynaklı habere göre, Kahrs Hamburg’un Winterhude semtindeki Hertz- Stadtteilschule ( Okulu) öğrencilerine günü birlik Berlin gezisi düzenledi. (Buna Almanya’da politik gezi deniliyor. Federal Milletvekilleri Alman Federal parlamentosu işleyişi hakkında bilgiler vermek, şehirdeki önemli tarihi yerleri anlatmak ve şehiri tanıtmak üzere seçim bölgelerinden Berlin’e geziler düzenleniyor)

Bu sırada Kahrs’ın bürosunda çalışan bir eleman kendisi ve Kahrs ile birlikte selfi fotoğraf çekip bunu da twitter sayfasında paylaştı. Resmin arka planında da bir sarışın kız öğrenci görünüyor. Bunun üzerine Johannes Kahrs resmi kendi sayfasında twitterde paylaştı. Kız öğrencilerden biri bunun üzerine şu yorumu yazdı: ‘ Sarışın kız bu fotoğraf karesinde bulunmaktan çok memnun olmuştur!’. Bunun üzerine Johannes Kahrs ‘ kes sesini o…pu!’ şeklinde yanıt verdi. Olayın Alman basınına yansımasından sonra yorumlar sillindi.

Habere göre lise öğrencileri Kahrs’ın bu tutumunu ve yazım ifadesini çok eleştirdi. Kahrs ise Bild gazetesine verdiği demecinde ‘ öğrencilerden özür dilediğini, olmaması gerektiğini ifade ediyor.

Sosyal Medya’da, Stern, MOPO, BİLD ve diğer basında yer alan habere okur tarafından yapılan yorumlarla Kahrs’a tepkiler devam ediyor.

Süheyla Kaplan

 

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.