Sonbahar konserinde nadide nağmeler

13 Aralık Pazar günü, Hamburg Klasik Türk Müziği Korosu (HKTM) ”Sonbahar Konseri” adı altında Hospitalstr. 111 adresinde bulunan Haus 7’de düzenlediği konserde, Türk Sanat müziğinin nadide ve en çok sevilen 25 eserini seslendirdi.

HKTM_2

Mustafa Akpolat / Güncel

Erol Arslan yönetiminde çalışmalarını sürdüren Koroda; Sazlarda, Erol Arslan (Ud), Ayhan Yörük (Keman), Enis Arslan (Ney) Hasan Koç (Darbuka), Resul Ersoy (Tef)  sahnede yer aldı.
Koro’da,ise, Ayşe Nur, Ayşe Öztürk, Ayşe Can, Ayten Tuner, Burcu Özdirik, Eyüp Doğman, Emine Albayrak, Fehime Yılmaz, Filiz Heringlake, Gönül Dilek, Hakan Durgut, Hülya Sevütekin, Levent Kuzgun, Mehtap Özgüler, Osman Gürses yer aldı.

HKTM_1

Sunumunu  Eyüp Doğman’ın yaptığı konserde,  Gönül Dilek ”Yollar Uzak gelemedim”, Hakan Durgut ”Böyle mi esecekti son günümde bu rüzgar”, Levent Kuzgun ”Beni Kör kuyularda bıraktın” Eyüp Doğman ”İlkbahara bekle beni demiştin”, Ayşe Nur ”Meğer hayat bir yalanmış” adlı eserleri solo seslendirirken, koro yönetmeni Erol Arslan bir eser ve Ud ile Nihavent taksimi,  Enis Arslan Ney  taksimi, Ayhan Yörük ise Keman ile Hüzzam taksimi sundu. Konserde iki bölüm halinden programa aldıkları 23 eseri seslendiren koro, izleyicilerin ısrarı üzerine 2 eser daha seslendirerek, yoğun alkışlar arasında konseri sonlandırdı. Salonu dolduran müzik severler, kimi eserlere eşlik ederken kimi zaman da alkışlarla tempo tutarak, keyifli bir sonbahar akşamında kulaklarında nağmelerle ayrıldılar.
1986 yılında kurulan, uzun yıllardır faaliyet gösteren, sayısız konser düzenleyen, bir çok sosyal ve kültürel etkinlikte sahne alan, Hamburg’un en köklü Türk Müziği korolarından biri olan Hamburg Klasik Türk Müziği korosu, her çarşamba günü Erol Arslan yönetiminde çalışmalarına devam etmektedir.

Foto Albüm >

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir