Cumartesi , 25 Mart 2023

Siirt ve Tunceli belediye başkanları gözaltında

Siirt ve Tunceli belediyelerine sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda iki ilin belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

dersim-bel_

Siirt ve Tunceli’de bu sabah polisin düzenlediği operasyonda iki ilin belediye başkanlarıyla aralarında parti il başkanlarının da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Demokratik Bölgeler Partili (DBP) Belediye Eş Başkanları Nurhayat Altun ve Mehmet Ali Bul’un gözaltına alındığı bildirildi.

Tunceli Belediyesi’nden yapılan açıklamada belediye eş başkanlarının yanı sıra aralarında Belediye Meclis üyesi Cemile Ataş, DİSK Tunceli Şube Eş Başkanı Şükran Yılmaz, HDP İl Eş Başkanı Aslan Çağ, HDP Parti meclis üyesi Ali Ekber Kaya, HDP yöneticisi Hüseyin Dağdeviren ve Yaşar Ağın, EMEP İl Başkanı Mustafa Taşkale ve BES Tunceli temsilcisi Musa Kılıç’ın da bulunduğu kişilerin evlerinde sabahın erken saatlerinde arama yapıldığı, eş başkanların da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin polis tarafından gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü bildirildi.

Siirt’te de Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında DBP’li Belediye Eş Başkanı Tuncer Bakırhan da evinde gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin saat 06.00 sıralarında belediye binasına girerek bilgisayar hard disklerine inceleme yapmak üzere el koyduğu bildirildi.

Kaynak:Deutsche Welle Türkçe /DW/BK,BÖ

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir