Selahattin Demirtaş Pazar günü Hamburg’a geliyor

HDP Hamburg Bileşenleri 1 Kasım seçimleri için çalışmalara başladılar. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,  27 Eylül Pazar günü Hambur’a geliyor. HDP Bileşenleri, Hamburg’ta seçim bürosu açtı. Türkiye’de 1 Kasım’da yapılacak seçimler için yurtdışında yaşayan seçmenler 8-25 Ekim tarihleri arasında oy kullanacak.

seçimler_HDP

Mustafa Akpolat

Avrupa’da seçim çalışmalarına başlayan HDP, Hamburg’da ”Sarayın savaşına karşı, Hakların barışı için oylar HDP’ye” adı altından,  bir etkinlik gerçekleştirecek.  27 Eylül Pazar günü saat 14’te gerçekleşecek olan etkinliğe HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş katılarak, gündem ile ilgili bir konuşma yapacağı belirtildi. Dima Sport-Center Havighorster Weg 16 21031 Hamburg/Bergedorf-Lohbrügge adresinde  gerçekleşecek olan  etkinlikte,  Aşır Özek ve Grup Cemre, Dağlara Ezgi müzik gruplarıda sahne alacaklar.

 

HDP Hamburg Bileşenleri adına 17 Eylül Perşembe günü Radyo Güncel’e (FSK 93.0)  konuk olan Naime Erdem Başaran ve Yavuz Fersoğlu, oy kullanımı ve genel bilgilerin yanı sıra  seçim çalışmalarını anlattılar.  Konuklar, Seçimlerin tekrar edilmesi ile ilgili olarak olarak şu görüşleri ifade ettiler. “7 Haziran seçimlerinde Erdoğan ve AKP’nin tek başına iktidar hedefi gerçekleşmedi. Erdoğan ve AKP hezimete uğradı. Türkiyeli halklar, yeni yaşam projesi olan HDP’ye büyük bir destek vererek özgürlük, eşitlik ve kardeşliği ön planda tutan HDP’ye büyük destek verdi. Saray’daki diktatör ve partisi AKP, 7 Haziran yenilgisinin intikamını Kürt halkına ve dostlarına karşı başlattığı kirli savaş ve katliamlarla almaya çalışıyor. Geliştirdiği çatışma, ötekileştirme, katliam politikaları ile oyunu artırmaya çalışıyor. Ülkemizde yaşanan tüm çatışmaların ve ölümlerin sorumlusu kendi iktidar hedefi için savaş çıkaran Recep T. Erdoğan’dır. Seçimlerde adalet, barış ve özgürlük talepleri ile giren HDP’nin başarısı için seçmenlerin gerekli duyarlılığı göstermesi, dünden daha önemli hale gelmiştir”

Seçim bürosu

Radyo Güncel’e konuk olan HDP Hamburg temcilcileri, 1 Kasım seçimleri kapsamında Hamburg’da yaşayan seçmen kitlesine ulaşmak isteyen HDP, Sternschanze semtinde, Bartel Strasse 21 adresinde seçim bürosunun açılışının yapıldığını belirttiler. Seçim büroso, 1 Kasım’a kadar sürekli açık tutularak seçim için her türlü konuda seçmenlere bilgi verecek. Yavuz Fersoğlu, “Bizler yurtdışında yaşayan Kürdistanlı ve Türkiyeli demokrat çevreler, Saray diktatörünün Kürt halkına karşı yürüttüğü bu zulmü kabul etmeyerek seçimlerde halkların kardeşliğini savunan HDP’yi destekleyeceğiz. Hamburg’da yaşayan tüm seçmenlere ulaşmayı hedefliyoruz. Kuracağımız standlar, el ilanları ile HDP’nin politikalarını her yere ulaştıracağız. Tüm seçmenlere ve Recep Tayip Erdoğan’ın diktatörlüğünden rahatsız olan tüm insanlara çağrımız oylarını barış, demokrasi ve kardeşlikten yana kullanmaları.” denildi
Şu telefonlar üzeri seçim bürosundan bilgi alınabilir.
01798131897-015166871071

Oy verme işlemi 8-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Türkiye’de 1 Kasım’da yapılacak seçimler için yurtdışında yaşayan seçmenler 8-25 Ekim tarihleri arasında oy kullanacak. Yüksek Seçim Kurulu’nun verdiği bilgiye göre bu seçim için de yurtdışında oy kullanılacak. Oy verme günleri ülkelere göre farklılık gösterse de yurtdışında ve gümrük kapılarında oy verme işlemi 8 Ekim’de başlayacak, 18 gün sürecek. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı seçmenler bulundukları ülke için belirlenen günlerde oy kullanabilecek. Yurt dışında oy verme işlemi 25 Ekim’de sona erecek. Gümrük kapılarında ise oy verme işlemi 1 Kasım’a kadar devam edecek.
Oylar,  7 Haziran’daki seçimde olduğu gibi, kullanıldıkları ülkelerden uçak veya diplomatik kuryeyle Türkiye’ye gönderilecek. 1 Kasım’da Türkiye’de oy verme işleminin tamamlanmasının ardından açılıp sayılacağ belirtildi.

EK  BİLGİ ve DEĞİŞİKLİK

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURULUR

HDP Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş 27 Eylül Pazar günü Hamburg’a geliyor. Yogun ilgi ve bu ilgi karşısında mevcut olan mekanın kapasite yetersizliğinden dolayı miting Audimax von Melle Park Universität Hamburg adresinde değil,  Dima Sport-Center Havighorster Weg 16 21031 Hamburg/Bergedorf-Lohbrügge adresinde aynı gün 27 Eylül Pazar günü, aynı saat, saat: 14.00‘de yapılacacaktır. HDP (Halkların Demokratik Partisi) Hamburg Bileşenleri

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir