Cuma , 2 Aralık 2022

”Şarkın Ruyası” ile Müzik Ziyafeti

Mustafa Akpolat/Güncel

7 Kasım Cumartesi günü Reginenstraße 18 adresinden bulunan PEM Center‘de, Open Acting Academy Hamburg tarafından organize edilen ve yoğun ilginin gösterildiği  MAKAM Müzik grubunun ”Dream of the Orient’‘ (Şarkın Ruyası) adlı konserinde, Türkçe, Arapça, Zazaca, Kürtçe şarkı ve türküler seslendirildi.

MAKAM (1)

Salonu dolduran değişik kültürlerden müzik severler, ara verilmeden sürdürülen konserde kimi zaman şarkı ve türkülere eşlik ettiler.
Müzik severleri, uzun ve keyifli bir Şark yolculuğuna çıkaran ve ayakta alkışlanan MAKAM Grubunda Turan Vurgun ( Kanun /Soliist), Haluk Demir (Gitar), Ayhan Yörük (Keman), Adnane Haloui (Keman), Bülent (Ritim), Enis Arslan ( Ney/Fülüt) ve Gülsen Gülbeyaz (Solist/Vokal) sahne aldılar.

Makam
Bir birinden güzel 16 esere yer verilen konserde misafirleri selamlayan Open Acting Academy Hamburg’un kurucularından Özlem Winkler-Özkan, PEM Center’in faaliyetlerini, amaçlarını ve ileri ki süreçte yer verecekleri kültürel etkinlikleri anlattı. Tiyatro çalışmalarının yanı sıra değişik kültürlere hitap ederek, zengin bir içerikle kültür merkezi işlevini yerine getirmeye devam edeceklerini belirtti.
.

Özlem1
Etkinliğe yoğun ilgi ve katılımdan dolayı emeği gecen herkese teşekkür eden Özkan, benzeri kültürel çalışma ve etkinliklerini PEM Center’de yapmak isteyen sanatseverlere imkanları dahilinde kapılarının açık olduğunuda sözlerine ekledi.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.