Cumartesi , 25 Mart 2023

Şakaya tepki yağdı, Moda Kitap bir süre kapalı!

İstanbuŞakal Kadıköy’de faaliyet gösteren ve ikinci el kitaplar satan Moda Kitap, Şeker Bayramı nedeniyle takipçilerine ücretsiz kitap dağıtacağını duyurdu. Butik kitabevinin, hediye kitap duyurusuna ilişkin attığı tweeti alıntılayan bir takipçisi “RT ettim ama inşallah şike yoktur” diye yazdı. Moda Kitap da, “Fenerbahçeli değiliz” yanıtını verince, sosyal medyada gündeme oturdu. Bu şakayı fazla ciddiye alan kullanıcılar kitapçıya tepki gösterdi. Tepkilerin aşırı bir boyuta gelmesi -kitapçıyı yakma tehdidine varması!- üzerinde de Moda Kitap yine sosyal medya üzerinden açıklama yapmak durumunda kaldı.

Fenerbahçe’ye şike göndermesi yapılan cevabın bir espriden ibaret olduğunu vurgulanan kitabevinden yapılan açıklamada, “Şaka olduğu açık olan yoruma gösterilen tepki endişe verici bir boyuta gelmiştir. Bu nedenle ilgili yasal merciler (Valilik, Emniyet Müdürlüğü, Savcılık) bilgilendirilmiş, konu ivedilikle incelemeye alınmıştır” dendi. Kitabevi, gelen tepkiler nedeniyle sahaf olarak faaliyet gösteren dükkânın “geçici bir süre kapalı olacağını” duyurdu!  (kültürservisi)

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir