Perşembe , 23 Mart 2023

Reza Zarrab’a Almanya’da yakalama kararı iddiası

Türkiye’de 17- 25 Aralık operasyonunda yakalanıp bırakılan ve bakanlara rüşvet verdiği iddia edilen İran asıllı işadamı Reza Zarrab hakkında Almanya’da tutuklama kararı çıkarıldığı öne sürülüyor.

Reza1

İran’a yönelik ambargoyu altın kaçakçılığı ile deldiği öne sürülen ve İran’da tutuklanan Babek Zencani isimli genç milyarderle ilişkileri ortaya çıkan Zarrab’la ilgili başvurunun İran’dan geldiği belirtiliyor.

İRAN MI VERDİ, ÖZ MÜ?
İran’in Zencani soruşturması ile birlikte bağlantıları hakkında da bilgi verdiği ve normalleşen ilişkilerin ardından, bu talebin dikkate alındığı öne sürülüyor. Sözcü’den Ali Gülen’in haberine göre Alman makamları konuyla ilgili bir bilgi vermezken, söz konusu kararla ilgili de interpol’den  henüz bir yanıt alınamadı.
Tutuklama kararının, bir yakalama kararı şeklinde mi olduğu, yoksa böyle bir iddianın bazı çevrelerce mi çıkarıldığı da tam bilinmezken, bazı iddilar da Türkiye’den kaçan savcı Zekeriya Öz ve Celal Aktaş’ın, konuyla ilgili belgeleri paylaşmış olabileceği yönünde.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir