Perşembe , 23 Mart 2023

“Renklerin Dansı” Resim Sergisi

Serpil Çalışkanoğlu ve Leyla Kaya’nın 25.02.2019-22.03.2019 tarihleri arasında Rathaus Altona’da birlikte düzenledikleri  resim sergisinde,  Renklerin Dansı’nı görmek mümkün olacak.

Serpil Çalışkanoğlu‘nun resim kursuna katılan ve burada birbirinden güzel çalışmalarla yeni öğrendikleri tekniklerle ilk defa sanat yolculuğuna başlayan kadınlar, yaptıkları akril boya ve modern sanat çalışmalarla sergiye katkıda bulunacaklar.  Sergi ve resim çalışmaları ile ilgili olarak Çalışkanoğlu, ”Kadının kendini keşfetmesi, içinde ki kadına ve ruhuna izin verdiği takdirde yaratıcı yanını ortaya çıkarabildiğini ve bunu birçok konuda yapabileceğini görmesi ayrıca günümüzde ki bu kadar stresli yaşam içinde resim sanatının sakinleştirici büyüsüyle kendi İçsel yolculuğunda adımlar attığını deneyimlemesini amaçlıyoruz” dedi.  Birlikte çok şey yapılacağına inanan Leyla Kaya ve Serpil Çalışkanoğlu bu proje ile başlayan bu birlikteliği tüm kadınlara yaymak istiyorlar. Serginin başka bir özelliğide, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününüde içine aldığı düşünülerek dört hafta süreyle devam edecek.

Serpil Çalışkanoğlu, Leyla Kaya

Serginin açılışı 26 Şubat tarihinde, saat  18.00-20.00 arası, Rathaus Altona Platz der Republik 1 22775 Hamburg adresinde gerçekleşecek.

Sergiye  Tuna Özcan, Nazan Aydın, A.Yasemin Kara, Mevlüde Altan, Yasemin Demircioğlu ve Rukiye Doğan  resimleri ile katılacaklar.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir