Salı , 9 Ağustos 2022

Redhack’in yayınladığı Berat Albayrak mailleri sonrası ilk istifa geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın e-posta hesabını ele geçiren RedHack, yazışmaları yayınlamaya  devam ediliyor. Basında yer alan  ve yayınlanan bu yazışmalardan   bir kısımını derlemeye çalıştık.

Red Hack Doğan Medya e maillerini yayınladı Red Hack, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a ait olduğu öne sürülen e-posta yazışmalarını yayımlamaya devam ediyor.

Yazılı bir açıklama yapan RedHack, “Eylemin başlama tarihi 16 Haziran 2016’dır. Daha önceden sızdığımız AKP’li bir tüccarın mailine gelen bir Berat Albayrak mailinden, cep telefonunu ve doğal olarak işletim sistemini öğrendik. IOS işletim sistemi kullanan Berat Albayrak’ın maili üzerinden taslak bir çalışma başlattık. Saldırı için ‘C++’, ‘Java’ programlama dilleri ve Keylogger, MS Office Word Exploit yazılımları kullanıldı. Java kodlanan bir keylogger (klavye hareketleri kayıt altına alan casus yazılım) yazılımını, MS Office Word dosyasının içine entegre ederek kendisine, AKP yönetici ve bakanların mail adresleri üzerinden sahte bir mail yolladık” ifadelerini kullandı.

 Cumhuriyet’in haberine göre, ilk verilerin 29 Haziran günü, Berat Albayrak’ın iPad’inden gelmeye başladığını dile getiren RedHack, daha sonra iki sorunla karşılaştıklarını anlatıp, “Berat Albayrak’a toplamda 17 tuzak mail gönderdik. 20 Ağustos’taysa iPhone telefonundan da loglar gelmeye başladı ve asıl süreç başlamış oldu. Mail adreslerinin şifresi aynı olduğundan, diğer maillerine erişim sorunu yaşamadık. Doğrulama kodlarını da gece operasyonlarında temin edip mail arşivinden silerek durumun farkedilmesini kısa süre de olsa engelledik. 23 Eylül’de durum farkedildi ve şifreler sıfırlandı. Muhtemelen telefon ve tablet de formatlanınca bilgileri eylemsel anlamda duyurmaya başladık. Ele geçirilen toplam 17.3 GB boyutunda mail, muhalif basın ile paylaşıldı” ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Yalçındağ’ın, Cumhuriyet’e yaptığı, “Bilgisayarım hacklenmiş, günlüklerim ele geçirilmiş” sözlerine de yanıt veren RedHack, Yalçındağ’ın yalan söylediğini savunup, “İki yıl boyunca Berat Albayrak ile aralıksız mailleşen, raporlar sunan Yalçındağ, ‘Günlüklerimdi, oynamışlar’ diye komik bir savunma yapması ise sadece halkımızın zekasıyla alay etmektir. On binlerce dolar verdiği danışmalarının, ortalama bir yalan bulmak için iki gün süre kullandıkları düşünülürse, bu kadar aptalca bir savunma bulmalarını sadece komik buluyoruz! Aylarca kendi hesabından bakana ve danışmanlara mail atılacak ve haberi olmayacak mı?” açıklamasını yaptı. (Kaynak: Cumhuriyet)

Redhack’in yayınladığı Berat Albayrak maillerini doğrulayan ilk adım geldi. Doğan Medya CEO’su Mehmet Ali Yalçındağ istifa etti.

redhack

Redhack’in yayınladığı Berat Albayrak maillerine göre Doğan Medya’yı AKP ile birlikte şekillendirdiği ortaya çıkan Mehmet Ali Yalçındağ istifa etti.

Odatv‘de yer alan habere göre, dün istifa eden Yalçındağ’ın bu kararının kısa süre içinde duyurulması bekleniyor. Yalçındağ, istifasına gerekçe olarak yayımlanan mesajlarının ardından başlayan tartışmada yıpmanmış olmasını gösterdi.

Doğan Medya’nın başındaki isim olan ve yayınlanan mailler sonrası istifa ettiği belirtilen Mehmet Ali Yalçındağ’ın bu göreve gelmeden önce Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın abisi Serhat Albayrak’a attığı mailler yayınlandı.

Redhack’in Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın maillerini hacklemesi sonrası önemli bilgiler sızmaya devam ediyor.

Doğan Medya’nın başındaki isim olan Mehmet Ali Yalçındağ, Turkuaz Medya Ceo’su ve Berat Albayrak’ın abisi olan Serhat Albayrak’a “Bana yardımcı olacaksanız tam zamanı verin desteği bitsin bu iş” diyor:

 

Berat Albayrak e-postalarından çıktı: Türkiye, IŞİD’e silah sevkiyatı yapmış!

RedHack tarafından ele geçirilen Berat Albayrak e-postalarından birinde, Türkiye’nin IŞİD’e silah sevkiyatı yaptığı söyleniyor.

Hacker grubu RedHack tarafından ele geçirilerek peyderpey yayımlanan Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın e-postalarından ilginç bilgiler çıkmaya devam ediyor.

9 Temmuz 2014 tarihli bir e-postada, gerici Haksöz Haber’de yazıları yayımlanan Cüneyt Arvasi isimli bir kişi, daha önce yine RedHack sızıntısında adı geçen Halil Danışmaz’a Rojava hakkında yazıyor.

IŞİD’in Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Rojava’ya “full scale (topyekûn)” saldıracağını söyleyen Arvasi, HDP ve PKK’nin Rojava’ya “kamyonlarla silah sevk ettiğini” ileri sürüyor.

E-postanın ekinde bir harita gönderen Arvasi, haritada Türkiye’den IŞİD’e yapılan silah sevkiyatını ve cihatçıların kullandığı yolları gösteriyor.

Arvasi, “TSK-PKK savaşının” Rojava’da “IŞİD-YPG savaşına” dönüştüğünü belirtirken, “tam ölçekte patladığı anda içeriye sıçrar” diyor.

Gerçekten de, IŞİD Kobani’ye saldırdıktan sonra, 6-8 Ekim 2014 tarihlerinde özellikle Kürt illerinde büyük gösteriler düzenlenmiş, 14 Ekim 2014 tarihli İHD raporuna göre 46 kişi yaşamını yitirmişti.

Danışmaz, Arvasi’nin bu e-postasını, Berat Albayrak’a “FYI (ilginize)” notuyla iletmiş.

İşte o e-posta:

Redhack’in paylaştığı Berat Albayrak mailleriyle ilgili soL’un yaptığı haberlere sansür!

Redhack’in paylaştığı Berat Albayrak maillerine ilişkin yaptığımız haberler, İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla engellendi.

Redhack’in Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın maillerini hacklemesi sonrası paylaştığı bilgilere ilişkin soL’un yaptığı haberlere sansür getirildi.

Konuyla ilgili yapılan haberlerin önemli bir bölümü  İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla engellendi.

soL’un içeriği engellenen haberleri şöyle:

HABER 1: Redhack, Berat Albayrak’ın maillerini hackledi

Redhack, Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın e-mail hesabını hackleyerek, “solcu muhalifler serbest kalmazsa” Albayrak’ın tüm maillerini yayımlayacağını duyurdu.

Redhack açıklamasında Alp Altınörs ve Aslı Erdoğan’ın serbest bırakılması istenirken, maillerde çok sayıda önemli isimle yazışmaların bulunduğu söyleniyor.

Yayınlanan maillerden birinde AKP’nin milletvekillerini nasıl seçtiği görülüyor. Halil Danışmaz isimli biri, Berat Albayrak’a milletvekili aday adayı olan isimlere ilişkin “olumlu” ya da “olumsuz” tanımlamaları yolluyor.

Cuma İçten adlı eski AKP’li vekilin parayla diploma aldığı, anketçilere ‘para yedirdiği’ ve yeniden aday yapılmaması gerektiği mailde yer alan aktarımlardan biri. Bir diğer aktarımda ise bir aday hakkında ‘sülalesi CHP’li’ denilerek olumsuz görüş belirtiliyor. İsmail Baydan ismi ise ‘namazında niyazında’ bir isim denilerek onaylanıyor.

HABER 2: Redhack yayınladı: AKP’nin gizli toplansına katılan Ruşen Çakır ‘Kürtleri böl-yönet’ demiş

RedHack tarafından hacklenen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın mailleri paylaşılmaya devam ediyor.

Sabah gazetesinden Yahya Bostan tarafından Serhat Albayrak’a ondan da Berat Albayrak’a iletilen mailde, AKP’nin 2O11 yılında yaptığı gizli bir toplantıya Ruşen Çakır ve Etyen Mahçupyan katılıyor.

İki isim de AKP’ye Kürt sorunu konusunda tavsiyelerde bulunurken mailde şu ifadeler yer alıyor:

Adalet Bakanı Ergin, Ruşen Çakır’dan “Öcalan’ın ev hapsine alındığı, Öcalan’ın İmralı’da tutulmaya devam ettiği ve Öcalansız senaryoların” ayrı ayrı değerlendirmesini istedi.

Etyen Mahçupyan, sunumunda Erdoğan’ın “tek millet” vurgusunun hatalı olduğunu dile getirdi, MGK bildirisinde bunun yayınlanmasını eleştirdi. Ruşen Çakır ise hükümetin demokratik açılım konusunda gündem belirleyemediğini, gündemin BDP/DTK tarafından belirlendiğini söyledi. Bu konuda İçişleri bakanı Atalay, “yaptıklarımızı görmezden gelmeyin” diyerek Çakır’a karşı çıktı. Çakır, PKK sorununun Kürt sorunundan ayrı değerlendirilmesi gerektiğini söyledi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki Kürtler arasında şehirden şehre değişen farklılıklar olduğunu belirterek bu farklılıkların iyi analiz edilmesi gerektiği tavsiyesinde bulundu, “politika üretirken bu farklılıklar dikkate alınmalı (böl-yönet)” dedi. Dün gece yapılan toplantının benzerleri önümüzdeki dönemde de farklı isimlerle yapılacak.

HABER 3: Redhack mailleri yayınladı: Nuray Mert, Erdoğan hayranı olmuş…

Doğan Medya’nın nasıl bir habercilik yaptığını gözler önüne seren Redhack’in yayınladığı maillerde birçok dikkat çekici ayrıntı yer aldı.

Doğan Medya CEO’su ve Aydın Doğan’ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ’ın Berat Albayrak’a yolladığı “rapor” niteliğindeki maillerden birinde Nuray Mert’e ilişkin ilginç ifadeler yer alıyor.

İşte Yalçındağ’ın Berat Albayrak’a gönderdiği mailden bir bölüm:

“Ahmet Hakan, Nuray Mert, Arzu (eşi Arzuhan Yalçındağ’ı kastediyor) ve ben Bodrum’da 12/ağustos cuma akşamı sohbet. Nuray Mert Sayın CB mızın hayranı olmuş, ‘doğru konuşalım olmasaydı mahvolmuştuk’ der. Arzu sorar neden akademisyenler yurt dışında gazete ilanları vermiyorsunuz düşüncelerinizi anlatsanız çok hoş olur. Nuray cevaben çok doğru olur ben bir yoklayayım etrafı der.”

HABER 4: Redhack’ten şike paylaşımı: Berat Albayrak Fenerbahçe şike yaptı diye ilan verdirmiş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın maillerini ele geçiren Redhack, geçtiğimiz yıllarda yabancı gazetelere verilen “şike ilanları”nın, Albayrak tarafından verildiğini iddia etti.

Redhack’in paylaşımında, İngiltere ve İsviçre gazetelerinde çıkan ilanlar gösterilirken, Fenerbahçe’yi ve TFF’yi suçlayan ilanların Berat Albayrak tarafından verildiği belirtiliyor.

Verilen ilanlarda UEFA’nın şike sebebiyle Fenerbahçe’yi cezalandırıldığı söylenirken, TFF’nin Fenerbahçe’ye yaptırım uygulamadığı öne sürülüyor.

Söz konusu ilanlar verildiği zamanda da ilgi çekmiş, ancak ilanları kimin verdiği tespit edilememişti.

Berat Albayrak’ın maillerinde adı geçen Muharrem İnce: Ben oraya torpil için gitmedim

Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın maillerinden ismi çıkan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Redhack’in yayımladığı maillerle ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Aydın Doğan’ın damadı Doğan Yayın Holding Başkan Vekili Mehmet Ali Yalçındağ’ın, Enerji Bakanı Berat Albayrak’a hemen her gün bilgi verdiği yönündeki Redhack’in yayımladığı maillerle ilgili konuştu.

İnce, Yalçındağ’ı ziyarete gittiğini doğrularken “Bakın ben iddialı bir siyasetçiyim. Bugün de Cumhuriyet Gazetesi’nin genel yayın yönetmenine hayırlı olsun demeye gittim. Mehmet Ali Yalçındağ da, Aralık ortalarında göreve başlamıştı. O aralar babam rahatsızdı, ben de mayısa doğru ziyaretine gittim” dedi.

Cumhuriyet’in haberine göre, Halk TV’nin canlı yayınana katılan İnce, Mehmet Ali Yalçındağ’la yaptığı konuşmayla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Bugün saat 15:50’de sayın Mehmet Ali Yalçındağ beni aradı. 6 dakika bir telefon görüşmesi yaptık. Kendisine sordum, görüşmeyi dedim, akşam Halk TV’ye bağlanacağım, bunu da açıklayabilir miyim dedim. Çünkü, benim siyaset ahlakım şu dur; iki kişi arasındaki bir görüşmeyi izni olmadan söylemek yanlış olur. O da, “tabi ki, söyleyebilirsin” dedi.  Önce bana söylediklerini söyleyeyim; Bir dedi, sizin adınız geçtiği için çok üzgünüm. Üzüldüm dedi ve bunu üç beş kez tekrar etti. Kusura bakmayın bizzat ben kendim aramak istedim dedi. ‘Ben günlük tutarım’ dedi. ‘Ama’ dedi, “Kimseye mail filan atmadım” dedi. Ve dedi, “Benim günlüğümü, benim bilgisayarımı ele geçirmişler” dedi. “Arkasına, önüne ilaveler yapmışlar” dedi. “Benim tarzım değil zaten bu tür yazışma” dedi. “Ona bakıldığında görülecektir” dedi. “Ve ben bunu…”, bir devlet ismi verdi, “oradaki bir firmaya araştırtıyorum. Bunu kim ele geçirdi, önüne arkasına kimler ne ilave yaptı” dedi. Ben dedim ki, “Sizle böyle bir görüşme yapmadık”, “Haklısınız” dedi. “Güzel bir görüşme oldu” dedi. “Türkiye’yi konuştuk” dedi.

‘ZİYARETE GİTTİM’

Bakın ben iddialı bir siyasetçiyim. Bugün de Cumhuriyet Gazetesi’nin genel yayın yönetmenine hayırlı olsun demeye gittim. Mehmet Ali Yalçındağ da, Aralık ortalarında göreve başlamıştı. O aralar babam rahatsızdı, ben de mayısa doğru ziyaretine gittim. Ziyarete gittiğim doğrudur. Türkiye’yi konuştuk. Başkanlık sistemiyle ilgili kaygılarımı anlattım. Bütün bunların hepsi doğrudur. Ben Sayın Mehmet Ali Yalçındağ ile görüşmeden önce ne düşünüyorsam, görüşmede aynı şeyleri söyledim. Bugün de aynı şeyleri söylüyorum. Yani kaygılarım, Türkiye’yle ilgili kaygılarım devam ediyor. Yani ben oraya ‘Bana torpil yapın’ demeye gitmedim. Ama şunu söyledim. Hürriyet Gazetesi’nde bana bir ambargo var, bu ambargo nedir dedim. “Bilmiyorum” dedi. Ya dedim, size böyle kaçak saraydan filan talimat geliyor, yani bunu öne çıkartmayın diye, ben bunu duyuyorum dedim. Bu doğru mu? dedim. Güldü. Yani böyle bir ambargo varsa, bu ambargoyu niye bana uyguluyorsun?

Bakın hiçbir saklım gizlim yok. O yazılanların yüzde 70’i doğru, yüzde 30’u palavra.  Türkiye’de bir AKP düzeni var. Bir medya düzeni var. Bir muhalefet düzeni var. Üçü de birbirinden memnun. AKP medyadan memnun, medya muhalefetten memnun, gül gibi geçinip gidiyorlar. Benimse bunların üçüne de itirazım var. Yani AKP düzenine de itirazım var, medya düzenine de itirazım var, bu muhalefete de itirazım var. Ben bu zinciri bir yerlerden kırmak istiyorum.

‘KORKMAYIN DİYORUM’

Türkiye’nin gidişatından korkuyorum. Ve bu ülkede kim söz sahibiyse, medya, iş dünyası, sendika, emek örgütleri, sivil toplum, tüm siyaset kurumu, hepsi ile görüşmeler yapıyorum. Diyorum ki, korkmayın diyorum ya! Ey savcılar korkmayın, ey iş dünyası korkmayın! Ey medya,ey memurlar, işçiler, sendikacılar korkmayın, bu kötü gidişatı durdurabiliriz. Yani bana Mehmet Ali Yalçındağ’ın söylediği, “Ben böyle bir mail atmadım” diyor. Ama eğer Berat Albayrak’a, Serhat Albayrak’a, Cumhurbaşkanının özel kalem müdürü Hasan Doğan’a bu mailler gittiyse, bilgi veriliyorsa, yazık bu memlekete zaten. Bir medyanın patronu, bir muhalefet milletvekili gelmiş, görüşmeleri cumhurbaşkanına rapor ediyorsa, bitmiş zaten bu iş. Türkiye bitmiş demektir.

‘TORPİL İÇİN GİTMEDİM’

Ben oraya torpil için gitmedim. Bana bir ambargo var, bunu hissediyorum,  bu ambargonun sebebi ne dedim? Yani talimatı kim veriyor? Talimatı kim veriyor, yoksa benim medya düşkünlüğüm filan yok. Bakın size şunu söyleyeyim, Türkiye’de bunu ispatlamış bir kişi varsa, 78 milyonda o da benim. 2009 bütçe görüşmelerinde bir konuşma yaptım ben. 21 gün geçti, ne bir televizyonda haber oldu, ne bir gazetede haber oldu. 21 gün sonra ben bunu sosyal medyaya koyduğumda milyonlar izledi. Rekor kıran konuşma bu. 21 gün sonra TV’ler bunu gösterdiler. Yani benim buna ihtiyacım yok.

Ben bu milletin yüreğinde var olduğum sürece, medya ister görsün, ister görmesin. Yalçındağ, böyle bir görüşmeyi de, mailleri de kabul etmedi. Şunu söyledi, “Ben bunu araştırtıyorum, yakında bir açıklama yapacağım” dedi. “Size bu konuda bilgi veririm” dedi. Bana sadece söylediği şu; “Biz sizinle Türkiye’yi konuştuk, siz kaygılarınız dile getirdiniz. Benim için de çok güzel bir görüşme oldu. Yararlandım, sizi tanıma fırsatı buldum. Sizin adınızın böyle bir şeye karıştırıldığı için üzgünüm” dedi.

‘YÜZÜNE KARŞI ELEŞTİRİRİM’

Ben partimin Genel Başkanı’nı medya patronu ile eleştirmem, yüzüne karşı eleştiririm. Kurultayda eleştiririm. Sayın Kılıçdaroğlu bunu en iyi bilenlerden birisidir. Ben kurultay salonunda aday oldum, yenildim. Sonra çıktım kürsüye, dedim ki: “Bir saat önce rakibimdiniz. Şimdi benim Genel Başkanımsınız” dedim. Ben bu siyaset ahlakından gelen birisiyim. Sayın genel başkanımıza, parti yönetimimize eleştirilerim olabilir, ama ben bunları haklı ve meşru zeminlerde yaparım. Medya patronlarıyla parti içi ilişkileri görüşmem. Beni bilenler, herkes bunu çok yakından bilir. Asla bu tür şeylere girmem. Hiçbir zaman da girmedim. Onun için Muharrem İnce oldum zaten. Yani Sayın Genel Başkana sorsalar bunu, diyeceği şey şudur, ondan eminim, “Ya Muharrem tek düze bir çocuktur. Bildiğini konuşur, söyler. Ama arkamdan konuşmaz” der. Bundan da eminim.

Yalçındağ ile konuşmamız bu şekilde değildi, daha entellektüel bir düzeydeydi. Türkiye’de yargının durumuydu, Türkiye’de başkanlık sisteminin neden olmaması gerektiğiydi. Ben bir medya yetkilisine kendimi anlatmak istedim, ambargonun sebeplerini ve fikirlerimi açıklamak istedim. Şunu bilsinler istedim, ben bu ülkeyi yönetmeye talip bir siyasetçiyim. Acaba bu yeterlilikte mi, bu dolulukta mı, beni tanımıyor, bilmiyor. Bilsin istedim, görüşlerimi aktarmak istiyorum. Herkese anlatmak istiyorum, sivil toplum örgütlerine, medyaya, önümüzdeki hafta da bir başka gazeteye gideceğim, görüşlerimi anlatacağım.

23 Eylül’de RedHack, Twitter hesabından attığı tweetlerde Enerji Bakanı ve Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın e-mail adreslerini hacklediklerini ve pazartesi gününe kadar Alp Altınörs ve Aslı Erdoğan başta olmak üzere tutuklanan bütün muhalif solcuların serbest bırakılmaması halinde bilgileri sızdıracaklarını söyledi. Pazartesi saat 17:00’a kadar süre tanıyan RedHack, gözaltılar yaşanması üzerine belgelerin bir kısmını yayınlamıştı. Şimdi yeni belge ve bilgiler geliyor.

Dün RedHack’in ele geçirdiği Berat Albayrak’ın mail adresinden Aydın Doğan’ın konuştuğu bir toplantının ses kaydı çıktı. Hemen ardından ise Serhat Albayrak’ın Aydın Doğan’a yazdığı tehdit içerikli mektup yayınlandı. Dün akşam saatlerinde ise Berat’ın mailinden torpil isteyen Rektör yardımcısının CV’si çıktı.

Sürenin dolmasıyla yeni bilgi ve belgeler geliyor… 

AkTroller’den büyük bütçeli bir manipülasyon ordusu kurmuşlar

Yıllık 210 bin dolar bütçeli Aktrol ordusu kurup, psikolojik harp uzmanı alımı dahi planlayıp, “Sosyal medya sanal üretim atölyesi” adını verdikleri ABD merkezli AkTroll yapılanmasında ana hedefler böyle sıralamışlar.

Çarşı’ya Ermeni esnafın yönettiği ‘kiralık kitle’ kodlaması yapmışlar

“Üretim” olarak adlandırdıkları troll faaliyete başlarken “derhal ele alınması gereken öncelikli konular” olarak,  “Gezi Parkı Platformu olarak şekillendirilmeye çalışılan yapıyı “Gezi parkı komünü” olarak ele alıp kamuoyu karşında bileşenlerinin teker teker değerlendirip gerçek yüzleriyle takdim edilmeleri. Bunun bir merkezden üretilmiş yıkıcı bir model sıfatıyla dünyanın her yerinde kullanılabileceği” maddesi yazılıp Gezi’nin sosyal medyadan hedef alınması planlanmış.

Bununla birlikte Çarşı hakkında, “Saldırıya el altından aldıkları para ile “kiralık kitle desteği” veren unsurların analizi. Misal olarak Ermeni kökenli esnafın yönetimindeki Beşiktaş Çarşı grubunun olaylar esnasında faaliyetleri vs.” ifadeleri kullanılmış.

 

Mehmet Ali Yalçındağ AKP ve Başkanlık için çalışmış

RedHack tarafından ele geçirilen Berat Albayrak maillerinde, Aydın Doğan’ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ’ın kendisine gelen Gezici Araştırma Şirketi’nin anket sonuçlarını Berat’a atarak, Başkanlık sistemine destekteki oranının artışını, Berat’a, “Sonuçlar Müthiş!!” diye bildirdiği ortaya çıktı.  mehmetaliyalcindag1

Oy ve Ötesi ile ilgili istihbarat çalışması yapılıp Berat’a bilgi notu atılmış 

Berat Albayrak‘ın mailinden Mehmet Muş ve Serhat Albayrak’a Oy ve Ötesi ile ilgili istihbarat değerlendirmeleri paylaşıldığı da ortaya çıkan yazışmalar arasında. Mail’de Oy ve Ötesi ile ilgili olarak, “Gönüllüler Hareketi – Oy ve Ötesi Derneği Bilgi Notu Yapmış olduğumuz detaylı inceleme neticesinde bu hareket hakkındaki aşağıdaki bilgiler edinilmiştir.” ön bilgisi ile, “Bu organizasyon görünürde bağımsız gönüllülerin sandıklara sahip çıkmasını amaçlamaktadır.Fakat gönüllülerin sandık başında durabilmeleri için müşahit kartlarına ihtiyaç vardır.Buradan şu çıkıyor bir veya bir kaç parti bu organizasyonun içine dahildir,müşahit kartlarını temin etmektedir..Bu oluşum Yalova ve Ağrı yerel seçim tekrarlarına müdahil olmuştur.Kağıthane’deki bazı sandıklarda itirazları sonucu hukuki süreç başlatılmıştır. Buradan şunu anlıyoruz Chp bu oluşuma dahildir.” gibi çıkarımlar yapıldığı görülüyor.oyotesi1

ABD’de Ensar ve TÜRGEV faaliyetini Halil Danışmaz adlı şahıs Berat’la koordine ediyor

“Selamunaleyküm Hacıı” diye başlayan mailinde, ABD’de yaşayan Halil Danışmaz’ın “Ben, TR deki dusman zevatin agzina sakiz olmamak icin burada kurmaya calistigimiz “Hersey TR icin Platformu” ile Ensar-Turgev yapisini ozellikle ayri tutmaya, ayri konusmaya calisiyorum ama isler genellikle ayni kisilerle isleyince maalesef bir sekilde hep ayni ortamda konusulmus oluyor.” şeklinde mailleri Ensar ve TÜRGEV ile yakından ilgilenen Saray Kabilesinin ABD’deki faaliyetle ilgisini ortaya koyuyor. Ensar’ın ABD’de faaliyet girişimleri olduğu anlaşılan maillerde, “Doktor bana “Halil hocam biliyorsun Ensar Amerika projesi icin yeni bir takim kurdu!” dedi.  Ben, bir onceki emailde size (veya sadece Bilal e yazmista olabilirim) yazmistim, projenin sadece Fatih Hidirligil e devredildigini saniyordum ve onunla ilgili yorumumu iletmistim. Doktorun dedigine gore yeni kurulan listede bayagi bir insan var, ben yokum.” şeklinde bir de sitem yer alıyor.

berathalilbilal

Öte yandan Halil Danışmaz adlı şahıs buradaki Ensar para işlerinde de aktif ve doğrudan Berat’ın referans olmasıyla bu işi yaptığı anlaşılıyor. Mailde “Bankaya verilecek, TR deki ENSAR Vakfinin yonetim kuruluna sunulacak diye parasiyla Amerikali profesyonel bir firmaya yazdirdim. Rakamlarin tamami reel. Sadece Bina ile ilgili rakamlar forecast cunku binanin alani henuz/hala belli degil. Mademki kardesim referans oldu, bana dusen en iyisini yapmaktir.. olay bundan ibaret:)” şeklinde ifadeler kullanılıyor.
halild

Kabile devletinden izlenimler: Maillerde binlerce torpil CV’si var

Türksat Araştırma Geliştirme ve Uydu Tasarım Direktörü Hasan Hüseyin Ertok’un Berat Albayrak’a, “Eniştem Yunus Selçuk Arık’ın Ankara’da bir kuruma gelmesi uygun olur düşüncesindeyim” dediği ve yine aynı mailde  Eti Maden işletmelerinde Daire Başkanı seviyesi için de Altan Karnal’ın atanmasını tavsiye ettiği görülüyor. Öte yandan pek çok kamu kurum ve kuruluşu içinden AKP’li milletvekilleri ve çeşitli bakanlık müsteşarlarının aile yakınlarını önerdikleri görülüyor.

berat1

Gazi Mahallesi’nde yapılan karakolların sebebi ne? Binlerce torpil mailine Berat ne cevaplar verdi? Yandaşlara yurt binaları nasıl peşkeş çekildi?

ABD’deki Halil İbrahim Danışmaz her konuda rapor sunup yönlendirme yapıyor

Berat’ın maillerinde ABD’de faaliyet yürüten, “Her şey Türkiye İçin Platformu” Koordinatörü Halil İbrahim Danışmaz’ın sık sık Berat’a brifing verdiği görülüyor. Seçim stratejisinden, bölge değerlendirmelerine kadar verilen bu raporlardan bir tanesi de Gazi Mahallesi’ndeki abluka ile ilgili.

Gazi’de ablukanın arttırılmasını söylüyor

Danışmaz, Berat’a sunduğu raporda “Marksist Alevi Türk örgütler” ve PKK’nin ortak hazırlığı olduğunu söyleyerek, operasyon talimatı veriyor. “Gazi mahallesinde çözüm sürecinde çok ciddi bir silah, mühimmat ve patlayıcı yığınağı yapılmıştır. Ağır silah olduğu biliniyor. Roket ve mühimmatı stoku yüksektir. Her türden el bombası kolaylıkla rahatlıkla kahvelerden tedarik edilebiliyor. İstanbul’da Kürt yoğun mahallelerde yaklaşık 5,000 civarında militanlaştırılmış kadro mevzubahistir. Bunun en az bin tanesinin taktik savaş tecrübesine ve patlayıcı bilgisine sahip olduğu konuşulmaktadır. En tehlikeli kısmı ise PKK türevi Kürt ve Marksist Alevi Türk örgütlerinin tam bir ittifak halinde olmasıdır. Marksist Alevi Türkler, PKK tarafından eğitilmişlerdir. Mahallenin birçok yerinde mobese sistemi tahrip edilmiştir. Polis ancak Toma tipi araçlarla basit devriye işlerini yapabilmektedir. Fevkalade gergin bir vaziyet hâkimdir.”

danismaz

Gazi’ye operasyon talimatı ABD’deki Halil İbrahim Danışmaz’dan

ABD’de yaşayan ve Berat’a sürekli olarak talimat veren şahıs Gazi’ye abluka ve operasyon emrini böyle veriyor:

“Gazi mahallesinin vakit geçirmeksizin mutlaka silah ve patlayıcıdan arındırılması icap etmektedir. Elbette ki militan ve sempatizan yapısı kolaylıkla çözülemez. Lakin ellerindeki silah ve patlayıcı birikiminin derhal tasfiyesi şarttır. Askeri ve polis kuvvetleriyle bir gecede aniden sarılıp müteakip 3-4 gün içinde evlerde topyekûn yoğun arama yapılmalıdır. Ele geçirilecek stoklar kamuoyuna teşhir edilmeli ve Şark’taki savaşın propagandasına destek olarak kullanılmalıdır.Aksi durumda Kandil’den bir gecede alacakları talimatla İstanbul’u felç edebilecek ve devleti fevkalade zora sokabilecek imkâna fazlasıyla sahiptirler.”

Cemaat yurtları yandaşlara peşkeş çekiliyor

Berat Albayrak’ın mailinden cemaatin el konulmuş yurtlarının yandaşlara nasıl peşken çekildiğine dair belgeler bulunuyor. İsmail Emanet tarafından Berat Albayrak’a gönderilen mailde şu ifadeler yer alıyor:

“Selamun Aleykum Abi,

Kayseri Erciyres Üniversitesinin içinde paralelcilerin boşaltığı bir yurt tahsis için hazır bekliyor rektör aranırsa iş hemen çözülür yoksa üniversite bize kimse talip olmadı deyip lojmana çevirecek burasını bize gelen bilgi bu yer çok güzel hemen hazırlanabilir.”

Kayseri’nin en iyi yurdu peşkeş çekiliyor

Emanet’in bahsettiği Cemaat’e ait yurt binası Özel Zülal Yüksek Öğrenim Kız Yurdu ismi ile 2010-2011 öğrenim yılından, 2015 yılına kadar özel yurt olarak işletildi. 2015 yılı Ağustos ayında yurt boşaltıldı.

Erciyes Üniversitesi kampüsü içerisinde olan yurt, üniversitenin fakültelerine yakınlık açısından Kayseri’deki en yakın yurt durumunda.

TRT Haber Daire eski Başkanı Nasuhi Güngör: TRT Radyo azgın solcularla dolu

TRT Haber Daire eski Başkanı Nasuhi Güngör, Berat Albayrak‘a attığı e-mailde “TRT Radyo azgın solcular ve gece gündüz içenlerle dolu” şeklinde ifadelerle “bilgi notu” paylaşıyor. E-mail, “İlginize duacıyım” şeklinde sonlanıyor.

trt

‘Abdullah Gül yeni oluşum içinde’

Yiğit Bulut, “cephe” isimli word dosyasında Erdoğan’a karşı başında Abdullah Gül’ün bulunan yeni bir oluşum olduğunu yazıp Berat’a göndermiş. Dosyada ise yeni oluşum, “içeriden bir kuşatma hareketi” olarak tarifleniyor. Ayrıca hedefinin Erdoğan’ı etkisizleştirmek olduğu belirtiliyor.

gul-yigit-bulut

Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın konuşma kayıtları

Sabah Gazetesi’nden Yahya Bostan, Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın konuşmasının ses kaydını ve deşifresini Berat’a göndermiş. Yalçındağ’ın konuşmasıyla ilgili ufak bir not düşen Bostan, Türkiye’deki tartışmalara değinilmediğinden söz etmiş. Ayrıca e-maile not olarak eklenen Nisan ayındaki bir toplantının notlarının ekte olduğu ibaresi, bu gönderimlerin düzenli olma ihtimalini gösteriyor.

yalcindag

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.