Pazar , 5 Şubat 2023

Poyraz Akgül’un ”Vazgeçtim” albümü çıktı

Poyraz Akgül çıkardığı ”Vazgeçtim” adlı albümünün tanıtımını, 28 Aralık Pazar günü, Bar Hamburg’da düzenlenen bir basın toplantısıyla yaptı.

Mustafa Akpolat/ Güncel

Düzenlenen toplantıda, Hamburg doğumlu ve 28 yaşında olan Poyraz Akgül, 16 yılı aşkın bir süredir müzikle meşgul olduğuna değinerek, Babası Mahmut Akgül’ün usta bir müzisyen olmasının kendisine ayrı bir sorumluluk verdiği gibi güç kattığını ifade etti. Yıllarca Profesyonal Futbol oynayan ve eğitiminde özel önem veren Akgül, Müzik yaşamını, futbol ve okul ile beraber devam ettirdiğini belirtti.

Mahmut Akgül ,Poyraz Akgül  ve Sema Akgül

Düzenlenen basın toplantısında Poyraz; iki sene önce Babam ve Annemle konuşarak bir albüm çıkarmayı kararlaştırdık. Albüm için üzerinde çalıştığım yaklaşık 30-35 eser vardı. Bu eserlerin hangilerinin albüme gireceğini, Müzik konusunda usta olan babam ve şair olan Annem görüşlerinide alarak çalışmaya başladım. Annem, Türkçeyi doğru kullanmama özel önem verirken, babamda çalışmalarım süresince sürekili görüşleriyle yanımda oldu. Bu ilk albümün yönetmenliğini babamın üstlenmiş olması bana güç vermesinin yanı sıra, çalışmama ayrı bir manevi güzellik kattı. Müzik altyapısında Alman Müzisyenlerle çalışmam ilk başlarda beni biraz zorlasada, özelikle batı müziğine yakın olmasını istediğim albüm çalışmalarım, bu konuda bize bir çok deneyim kazandırmasının yanı sıra profesyonal bir çalışmayada vesile oldu” dedi.
Cem Karaca, Kıraç, Grup 84 gibi grup ve sanatcıları severek dinlediğini, Anadolu Rack, Pop türü müziği sevdiğini belirten Poyraz, Org ve Saz çalmasının yanı sıra bu sıralar özel gitar derslerinede başladığını belirtti.
Albüm’de yer alan 10 şarkıdan 9’unun müzik ve sözlerinin kendisine ve 1 tanesinin ise Muhittin Ünlü’ye ait olduğunu belirten Poyraz, bir tanıtım toplantısınıda İstanbul’da yapmayı planladığını belirtti.

Poyraz Akgül, gelecek yıl yine bu aylarda ikinci bir albüm için şimdiden çalışamlara başladığınıda belirterek, ikinci albümü İstanbul’da çıkarmayı düşündüğünü ifade etti.. Albüme Adını verdiği ”Vazgeçtim” şarkısına klıp çekildiğini ve TV kanallarında yayınlanması için görüşmelerin devam ettiğini belirten Payraz Akgül, Avrupa Menajerlğini Murat Yıldırım’ın üstlendiğini söyledi.
Toplantının sonundan Müzisyen bir babanın oğlu olan Poyraz Akgül, albüm çalışmalarının tüm safalarında yanında olan Babası Mahmut Akgül’e, Annesi Sema Akgül’e ve albümün çıkmasından emeği geçen herkese desteklerinden olayı teşekkür etti.

Murat Yıldırım, Poyraz Akgül ve Prodüktörü Aykut Sel

Ambümün Yapım ve yönetmenliğini, Mahmut Akgül, Prodüktörlüğünü, Aykut Sel, Albüm ve tanıtım fotoğraflarını, Efe Çetinözman, Grafik tasarımı ise Onur Özdemir tarafından yapılan Albüm ile ilgili bilgilere, www.poyrazakgul.com adresinden ve Sema Uysal : 0176 871 147 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Albüm tanıtım toplantısına Basın mensuplarının yanı sıra , Poyraz Akgül’un babası Mahmut Akgül, annesi Sema Akgül,  müzisyen arkadaşları Pınar Ergin ve Elif Ergün ve Pınar Ergin’in annesi Remziye ve babası Musa Ergin, Prodüktörü Aykut Sel ,Fotoğrafçısı Efe Çetin Özmen,Almanya İletişim hizmetleri sorumlusu Sema Uysal  ve Avrupa Menajeri Murat Yıldırım katıldı.

Son Güncelleme: Pazar, 28 Aralık 2014 22:04

About Admin

Check Also

İğneyi kendimize… – Selahattin Demirtaş*

Selahattin Demirtaş, T24’e yazdığı “İğneyi kendimize” başlıklı yazısında “HDP’nin yaşadığı mağduriyetler, siyasi kararlar alırken duygusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.