Saray Güven’in cesedi bulundu

Darmstadt yakınlarındaki bir ormanda bulunan  kadın cesedinin, 20 Ağustos 2017 tarihinden beri kendisinden haber alınamayan  Saray Güven’e ait olabileceği tahmin ediliyor.   Henüz resmi açıklama yapmayan polis yetkilileri “Ceset büyük ihtimalle Güven’e ait” bilgisini verdiler.

Almanya’nın Frankfurt kentinde yaşayan 3 Çocuk annesi 47 yaşındaki Saray Güven, 20 Ağustos 2017 günü çalıştığı işyerinden iş mesaisi bittikten sonra yolda çocuklarını arayarak eve geleceğini söylemesine rağmen kendisinden haber alınamamıştı.
Dün akşam saat 19.30’da ise Darmstadt ile Frankfurt kentleri arasında bulunan Münster kasabasındaki ormanlık alanda bir ceset bulundu. Olay yerine gelen polis ekipleri cesedin bir kadına ait olduğunu tespit edince Saray Güven’in çocuklarına haber verdiler.
Çocukları bu gün ceset üzerinde bulunan Güven’in yüzüğünü ve elbiseleri teşhis ettiler. Frankfurt kent merkezine 37 km uzaklıktaki Münster’de bulunan cesede ilişkin ANF’ye bilgi veren Darmstadt polis yetkilileri ise söz konusu cesedin tanınmaz olduğunu bildirdiler.
Henüz resmi açıklama yapmayan Frankfurt polis yetkilileri ise ANF’ye yaptığı kısa açıklamada, “Ceset büyük ihtimalle Saray Güven’e ait, bütün işaretler bunu gösteriyor. Kimliğinin yüzde yüz netleşmesine yönelik çalışmalar sürüyor” şeklinde konuştular.
Güven’in nasıl öldürüldüğü ve soruşturmanın gidişatına ilişkin ayrıntılı bilginin Frankfurt savcısının Pazartesi günü yapacağı belirtildi.
ZANLI FRANSA’DA GÖZALTINA ALINMIŞTI
Güven’le birlikte en son Frankfurt yakınlarında görülen ve psikolojik sorunları olduğu bildirilen Hayreddin Tandoğan adlı kişi, geçtiğimiz hafta Fransa’nın Strasbourg şehrinde yakalanmıştı.
Saray Güven’in kaybolmasında rolü olduğu sanılan ve akıbetinden sorumlu tutulan bu kişinin kimliğini gizlediği öğrenilmişti. Annesinin kaybolmasından sonra ANF’ye konuşan Saray’ın büyük kızı Dilan Bengi ise şu bilgileri vermişti:
“Annem ne zaman gecikse bize muhakkak haber verirdi. Annemin kaçırıldığını düşünüyorum. Pazar günü eve geliyorum diye aradı fakat kendisine bir daha ulaşamadık. Annemin arabasını Pazar günü evin bir alt sokağında park halinde bulduk. Aynı gece polise gidip kayıp başvurusunda bulunduk. O günden beri de haber alamadık. Polis arabayı götürdü. Herhangi bir iz arıyor. Son dönemde annemi Facebook’dan rahatsız edenlerin olduğunu biliyorum. Bu nedenle de Facebook sayfasını kapattı.”
Kaynak: ANF

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.