Cuma , 2 Aralık 2022

Pinneberg’de Camii yanına açılan geneleve tepki

Genelev işletmecisi, “Türkler neden tepki gösteriyor anlamıyorum. Müşterilerimizin yüzde 90’ı Türk” dedi.

Almanya’nın Schleswig-Holstein eyaletinde bulunan bir caminin yanına açılan genelev tepki çekti. Genelev işletmecisi, “Türkler neden tepki gösteriyor anlamıyorum. Müşterilerimizin yüzde 90’ı Türk” dedi.

Pinneberg/ Bordell-Moschee Streit
Pinneberg/ Bordell-Moschee Streit

Almanya’nın Schleswig-Holstein eyaletinde bulunan Pinneberg şehrinde bulunan bir caminin yakınında bulunan bir binada 2 ay önce genelev açıldı.

Cami Derneği yetkilileri genelevin kapatılması için imza kampanyası başlatırken, genelev işletmecisi kanunları ihlal etmediklerini belirtti. Genelevin gece 23:00^te açıldığını kaydeden işletmeci, “Bu saatte sokakta çocuklar yok. Kimseye kötü örnek olmuyoruz. Türklerin tepkisini anlamıyorum çünkü müşterilerimizin yüzde 90’ını Türkler oluşturuyor” dedi.

İşletmeci, cami ve kilise gibi ibadethanelerin yanında bulunan çok sayıda genelev olduğunu ve bunlara tepki gösterilmediğini de ileri sürdü.

Bürgermeisterin Urte Steinberg will in dem Konflikt vermitteln - ist aber...

Belediye başkanı Urte Steinberg

Belediye Başkanının önümüzdeki hafta taraflarla görüşmesi bekleniyor. Ancak Almanya’da cami yakınında yasal olarak kurulmuş olan bir genelevin kapatılması yönünde bir kanun maddesi bulunmuyor.

Das Freudenhaus polarisiert: Viele Nachbarn lehnen die Prostituierten ab -...

(Kaynak: arti49 – Foto: SPIEGEL ONLINE )

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.