Çarşamba , 28 Eylül 2022

Necdet Saraç “CHP YURTDIŞI DANIŞMANI” oldu

CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı gazeteci Necdet Saraç, CHP Yurtdışı örgütlenmesinde danışman olarak görevlendirildi.

Necdet Saraç1

Süheyla Kaplan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl imzalı görevlendirmede, Necdet Saraç’ın 1 Ekim 2015 tarihi itibariyle “CHP Tüzüğü’nün 39. Maddesi gereği, Yurtdışı Örgütlenmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın görev alanına giren konularda” danışman olarak görevlendirildiği açıklandı.
CHP Yurtdışında Avrupa’da (Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda, İngiltere, İskoçya, İsveç, İsviçre, Macaristan, Romanya), Avusturalya’da, Azerbeycan’da, KKTC’de ve Suudi Arabistan’da örgütlü. 

Saraç, Avrupa’da  yürütülecek olan seçim çalışmalar ile ilgili sorumuza şu cevabı verdi; ”Öncelikle ilk hedefimiz bu seçimlerde oylarımızı yükseltmek. Genel olarak yurtdışına ama esas olarak Avrupa’ya özgü taleplerimizi kapsayan bir küçük bir broşürü dağıtacağız. 9 Ekim’den itibaren Avrupa’da 24 yerde panel ve etkinlik yapacağız. Herkese açık yapılacak panellerde 1 Kasım Seçim Bildirgesi’ni anlatacağız. Panellere Türkiye’den bir milletvekili, bir belediye başkanı, Avrupa’dan da bir yerel milletvekili katılacak” dedi.

NECDET SARAÇ KİMDİR?
Gazeteci ve yazar olan Necdet Saraç Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. Almanya’da Halk Yüksek Okulu’nda çalıştı. Köln Sinema Günleri başta olmak üzere, Almanya’da bir çok sosyal-kültürel proje yaptı. Türkçe-Almanca bir gençlik dergisi yayınladı. 1996-2004 arası CINE5 ve DIGITURK Avrupa temsilciliği yaptı. Avrupa’da ve Türkiye’de Alevi kurumlarında merkezi düzeyde yöneticilik yapan Saraç, SU tv ve YOL tv televizyonlarının Genel Yayın Yönetmenliği’nin yanı sıra BİRGÜN Gazetesi’nde 4 yıl, YURT Gazetesi’nde de 3 yıl köşe yazarlığı yaptı.
Necdet Saraç’ın Alevilerin Siyasal Tarihi, Farklı Çizgi, Yavuz’un Aklı ve 51 Soruda Sosyal Demokrasi adlı dört kitabı bulunmakta.
Erzincan doğumlu olan Necdet Saraç’ın biri üniversite mezunu, diğeri de halen üniversitede okuyan 2 kızı var.
7 Haziran seçimleri öncesi İstanbul 1. Bölge’de önseçime giren Saraç 7 Haziran seçiminde olduğu gibi, 1 Kasım erken seçiminde de CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.