Pazartesi , 15 Ağustos 2022

Münir Çamlı’dan haber alınamıyor

Hamburg Merkez Camii’nde din görevlisi olarak çalışan Münir Çamlı’dan 3 günden beri haber alınamıyor.

Camlı

Hamburg Merkez Camii’nde din görevlisi olarak çalışan Münir Çamlı, son olarak saat Perşembe günü 00.40 sularında Steindamm semtindeki Tantuni adlı restorandan ayrılırken görüldü.
1 Temmuz Cuma saat 00.40 sularından beri kendisinden haber alınamayan Merkez Cami imamı Münir Çamlı’nın kayboluşuyla ilgili sır perdesi aralanamadı.
Evine gitmeyen Münir Çamlı’nın ailesi cuma günü polise kayıp başvurusunda bulundu. Münir Çamlı’nın, Steindamm semtinden HH-GJ-505 plakalı otomobille ayrıldığı belirtilirken Hamburg polisi Çamlı’nın bulunması için fotoğrafını Alman basınına servis etti. Polis ve camii cemaatinin aramalara rağmen Münir Çamlı izine rastlanmadı. Çamlı’nın cep telefonuna ise cuma günü saat 15.00’ten itibaren ulaşılamadığı belirtildi. Ailesi, çeşitli sağlık sorunları bulunan Münir Çamlı’nın yaşamından endişe ediyor. Polis geniş çaplı araştırma başlatırken Çamlı’nın ailesi, arkadaşları ve cami yönetiminin endişeli bekleyişleri devam ediyor. Çamlı’nın kaybolmasına Alman basını geniş yer verirken, Polis Çamlı’nın evinde bir arama gerçekleştirdiği belirtiliyor.

 Çamlı’nın kaybolmasıyla ilgili  olarak Kuzey Almanya İslam Toplumu BIG. e.V adın bir açıklama yapıldı.  
Açıklamada; 
”Degerli Cemaatimiz,bildiğiniz gibi Münir Hocam’ızdan Perşembe gecesinden bu yana haber alınamamaktadır. Bu durum bizi ziyadesiyle üzmüştür. Bölge teşkilatı olarak hocamızı bulmak için yoğun çalışmalar yapmaktayız.
Haberi duyduğumuz ilk andan itibaren ailesi ile görüştük ve görüşmeye devam ediyoruz.
Hocamızı arama çalışmalarına vakit kaybetmeksizin acil olarak başlanmıştır.
Bir taraftan Emniyet makamları hummalı bir şekilde büyük bir itina ile aramayı sürdürürken, bizler de bilhassa gençlerimizle birlikte, gidebilecek tüm güzergahlar başta olmak üzere, civardaki bütün hastahaneleri ve hastahanelerin park gibi yerlerini aradık.
Diğer taraftan, teşkilat içi kurduğumuz ekip, taksi funklarından arama yaptırmakta, basına gerekli demeçler vermektedir.
Ekibimiz, hocamızla son günlerde temasta olan kişilerle görüşmüş, camimizdeki kamera kayıtlarını incelemiş ve Cami etrafında olağandışı herhangi bir tutum ve tavır içinde olan kimselerin var olup olmadığını araştırmış ve herhangi bir olumsuzluk tesbit edememiştir.
Kurduğumuz kriz masası sürekli polisle temas halindedir.Emniyet birimleri cep telefonu üzerinden yer tespiti başta olmak üzere, her türlü arama faaliyetlerini
sürdürmektedir.
Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Hamburg Başkonsolosluğu’muzla da görüşmeler yaptık. Konsolosluğumuz konuyla yakından ilgilenmekte ve gerekli tüm merciler ile görüşmektedir.
Öte yandan hocamızla alakalı tüm gelişmeleri, Genel Merkezimiz başta olmak üzere tüm Bölge Başkanları‘mız ile paylaşıyor ve istişari görüşmelerde bulunuyoruz.
Ancak ne yazık ki, bütün bu çalışmalarımıza rağmen henüz herhangi bir ipucuna rastlayamadık.
İfade ettiğimiz çalışmaları yaparken, hocamızın sağ salim bulunması için duacıyız.
Selam ve dualarımızla.” görüşlerine yer verildi.

Güncel Haber Merkezi/ Hamburg

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.