Cumartesi , 25 Mart 2023

Münih’te ‘tekbir’li saldırı: 1 ölü

Almanya’nın Münih kentindeki bir tren istasyonuna bıçaklı bir kişi tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda ağır yaralanan bir kişi hayatını kaybettiği açıklandı.

Saldırı_1
Münih’deki Grafing tren istasyonunda yerel saatle 05.00’de bıçaklı saldırı düzenlendi. Olayda dört kişi ağır şekilde yaralanırken, yaralılardan bir kişi hayatını kaybetti.

Bir polis sözcüsü saldırganın 27 yaşındaki bir Alman vatandaşı olduğu belirtti, ancak kimliğini açıklamadı.

Bu arada görgü tanıkları polise verdikleri ifadede saldırganın tekbir getirdiğini belirtirken, Alman basınına konuşan bir başka görgü tanığı saldırganın çevresindekilere “Kafirsiniz” diye bağırdığını söyledi.

Öte yandan AFP’ye konuşan bir savcılık yetkilisi saldırganın ‘İslami bir motivasyonu’ olduğunu aktardı. ARD’ye konuşan güvenlik kaynakları ise saldırganın uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve hali hazırda psikolojik tedavi gördüğünü kaydetti.

Münih’teki saldırı Almanya’da son dört ayda gerçekleştirilen 3. bıçaklı saldırı oldu. İlk saldırı şubat ayında yaşanmış, 15 yaşındaki Safia S. bir polis memurunu boynundan bıçaklamıştı. Olayı inceleyen savcı Safia S.’nin IŞİD’den etkilendiğini açıklamıştı. (sputnik)

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir