Münih’te Binlerce Kişi Irkçı Neonazileri Protesto Etti

Nazi Terörüne ve Irkçılığa Karşı Birlik tarafından binlerce Münihli, kentin Obermenzing semtinde Nazilere karşı güçlü bir işaret’ sloganıyla protesto gösterisi yaptı. Almanya’nın güneyindeki Münih kentinde Alman anti-faşist göstericiler, Nazilerin Carl-Hanser-Str. sokağında merkez olarak kullandığı evin önünde protesto gösterisinde bulundu.

NSU cinayetleri davasında sanık olarak yargılanan Andre E. isimli Neonazinin de kaldığı belirtilen ev, kamuoyunda saldırganlıklarıyla tanınmış 3 Neonazi tarafından kiralanmış ve aşırı sağcı aktiviteler için kullanılmaya başlanmış. Evi kiralayan Vanessa B. ve Daniel T. adlı iki kişinin, Münih Belediye Meclisi seçimlerine ‘Yabancıları Durdurun İnisiyatifi’nden (BİA) adaylıklarını koydukları ifade edildi.

Münih'te Binlerce Kişi Irkçı Neonazileri Protesto Etti

Kisa bir zaman içinde organize edilmesine rağmen binlerce kişinin katılım sağlaması gösteriye katılanlara moral verdi Konuya yönelik bir açıklamada bulunan Nazi Terörüne ve Irkçılığa Karşı Birlik Basın Sözcüsü Peter Meier “Katılım sayısının bu kadar fazla olması beklentilerimizin üzerinde oldu.’’ dedikten sonra, önümüzdeki süreçte de benzeri etkinlik ve eylemlilklerine devam edeceklerini belirtti.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir