Perşembe , 9 Şubat 2023

Münih-Maltepe İşbirliğinin Temelleri Fuar Projesiyle Atıldı

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Danışmanı Münih eski Anakent Belediye Başkanı Christian Ude Almanya’nın Münih kentinde fuar görüşmeleri için ilk adımı attı.

Münih Uluslararası Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Dietrich ve Yönetim Kurulu üyesi Eugen Egetemmeier ile biraraya gelen Kılıç ve Ude görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini belirterek, görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Maltepe’de kurulması planlanan Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi çalışmalarına hız veren Maltepe Belediye Başkanı Kılıç, Almanya’nın Münih kentinde gelerek bir dizi görüşmelerde bulundu.

Kılıç ’’Münih fuar yöneticilerinin oldukça uzun sayılacak fuar yönetimi tecrübesi var. Ayrıca Çin ve Hindistan başta olmak üzere birçok ülkede fuar işletmeciliği yaparak uluslararası tecrübede kazanmış ekipleri var. Bu tecrübelerden Maltepe olarak yararlanmak istiyoruz. Birlikte çalışma kararı aldık, önümüzdeki ay yetkililer İstanbul’a gelerek toplantı yapacağız. Ticaret Odası, Sanayi Odası, Belediye Meclisi üyelerimiz, siyasi partilerin temsilcileri ve işadamlarıyla biraraya gelerek fuar projemizi tartışacağız. Maltepe için doğru neyse onu yapacağız. Maltepe’yi Anadolu yakasının parlayan yıldızı yapacağız. Fuar projesi Anadolu yakasının çehresini değiştirecek’ dedi.

Ude, Belediye Başkanı olduğu dönemlerde Münih Fuar yönetiminin başkanlığını yaptığını hatırlatarak, Maltepe’deki fuar projesinin hayata geçirilmesi için elinden geleni yapacağını belirtti.

MALTEPE EKONOMİNİN MERKEZİ OLACAK

Kurulması planlanan fuar projesi ile Maltepe’nin ekonominin merkezi haline getirileceğini vurgulayan Ude, aynı zamanda fuarın kültürleri buluşturan bir özellik taşıyacağını  söyledi.

Münih Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Dietrich ise, Maltepe’de kurulacak fuarın Avrupa ile Asya ülkeleri arasında köprü görevi üstleneceğini ifade ederek ’’ Pakistan, Afganistan, Iran, Irak, Suriye, Kazakistan, Özbekistan ve Azerbaycan başta olmak üzere birçok ülkeden işadamları vize uygulamaları nedeniyle Avrupa ülkelerinde rahat sehayat edemiyor. Maltepe fuarı bu nedenle daha da anlam kazanacak. İşadamları, yöneticiler gönül rahatlığı ile İstanbul’a gelerek tanıtımlar yapabilecekler’ şeklinde konuştu. ’’

Süheyla Kaplan

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.