Perşembe , 9 Şubat 2023

Mümmelmannsberg’te ”Interkulturelle Treff” inisiyatifi faaliyetlerine başladı.

Hamburg’un Billstedt Mümmelmannsberg’te semtinde oluşturulan ”İnterkulturelle Treff” inisiyatifi, faaliyetlerine başladı.

Mustafa Akpolat / Güncel

Hamburg’un, göçmen nüfusun en yoğun olduğu semtlerden olan Mümmelmannsberg ve çevresinde yaşayan değişik uluslardan insanların ortak sorunlara yönelik birlikte faaliyet yürütme amacıyla oluşturdukları İnisiyatif, sosyal danışmanlık, saz kursları, resim kursları gerçekleştirmekte. Oluşum, ileriki süreçte, semtte, okullarında yaşanan değişik sorun ve konularda, bilgilendirme, kahvaltı ve komşu toplantıları gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. İnisiyatifin Oluşumunda yeralan, Emrah Salı Nilgün Çapan, Emine Arslan, Halil Orhan, Erol Sarıdoğan. İsmail Kokmaz, Muharem Bozkut. Hüseyin, isteyen herkesin, toplantılara katılarak ortak kararların alınmasında ve faaliyetlerde görev alabileceklerini belirtiler. İnisiyatif düzenli olarak 15 günde bir toplantıların devam edeceğini ve şu an devam eden sosyal danışmanlık, resim ve saz kurslarının yanı sıra, emeklilik, eğitim, sağlık gibi konularda uzmanların katılacağı bilgilendirme toplantılarınında yapılacağı belittiler. İnisiyatifin bu yılki faaliyetleri arasında, semtte yaşayan değişik ulusların kültürel zenginliklerinin yer alacağı bir şenlikte yer almakta.

Kurslar ve faaliyetlerle ilgili daha geniş bilgi için: 0176 / 92 98 11 54

E-mail: Interkultureller-Treff@web.de

Faaliyetler: Strietkoppel 14 – 22115 Hamburg Billstedt /Mümmelmannsberg adresinde:

Resim Kursu her Çarşamba, Saat 13:00-15:00 arası, Saz Kursu, (yeni başlayanlar için) Her Salı, Saat:13:00-15:00 arası, Danışmanlık (Yazışma ve resmi işlemler konusunda, yönlendirmek ve yardımcı olmak)  Salı günleri Saat 16:00-17:00 arasında gerçekleşmekte.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.