Pazar , 26 Mart 2023

MHP kurultayında ülkücü yumruklar konuştu

MHP’li adaylar Akşener, Aydın, Oğan ve Özdağ konvoyla kurultay yapmak istedikleri otele geldi. Bu esnada bazı delegelerin yumruklu kavgası kameralara yansıdı.
Ülkücüler

AKP’niMHP’de genel başkan adaylarının çağrısıyla toplanan partililer ve delegelerin önü, kurultayın yapılacağı otele yakın bir mesafede kesildi.  MHP’ye yönelik operasyonun bir parçası olarak belirtilen kurultay süreci, ve yaşanılanlar MHP’lilerin  yumruklaşmalarına kadar uzadı.

Kalabalık bir grup Delegenin, kongrenin yapılacağı  Otelin önünde  toplanırken, muhaliflere karşı olan MHP’lilerde Genel merkez önünde toplanmaya devam ediyor.  MHP’li adaylar Akşener, Aydın, Oğan ve Özdağ konvoyla kurultay yapmak istedikleri otele geldi. Bu esnada bazı delegelerin yumruklu kavgası kameralara yansıdı. Kurultayın yapılıp yapılmaycağı belirsizliği devam ediyor.

SALT ÇOĞUNLUĞU SAĞLADIK, DAĞILMIYORUZ

Kurultay salonunun önünde bekleyen seçim otobüsünden yapılan anonsta “Salt çoğunluğa ulaştık, kongre yapılmadan sağılmayacağız” anonsu yapıldı.

haber.jpg

AKŞENER BARİKATIN ÖNÜNDE

Öte yandan genel lbaşkan adaylarından Meral Akşener, polis barikatının önünde beklemeye başladı. “Beni buradan kimse götüremez” diyen Akşener, polis barikatının parmaklıklarını tutarak beklemeye devam ediyor.

Kalabalığın Türk bayraklarıyla barikatların önünde‘Devlet Bahçeli istifa’ ve ‘Ülkücü hareket engellenemez’ sloganları attıkları duyulurken, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin MHP genel merkezinde kurmaylarıyla birlikte gelişmeleri takip ettiği öğrenildi. Öte yandan MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in kızı Çağrı Türkeş de adaylarla aynı araçla alana geldi.

 (Haber Merkezi, ABC)

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir