Çarşamba , 10 Ağustos 2022

Maltepe: Kurşunları bizi yıldıramayacak, ‘Hayır’ı örgütlemeye devam edeceğiz!

İstanbul Maltepe’de “Hayır” etkinliği duyurusu yapan gençlere yönelik gerçekleşen silahlı saldırı kitlesel bir yürüyüşle protesto edildi. Zümrütevler Mahallesi’nde bir araya gelen yüzlerce kişi “Hayır’ı örgütlemeye devam edeceğiz” dedi

İstanbul Maltepe Zümrütevler Mahallesi’nde “Hayır” panel-forumu için duyuru yapan gençlere dönük silahlı saldırı, “Hayır Zümrütevler”in çağrısı ile bir araya gelen yüzlerce kişinin katıldığı bir yürüyüşle protesto edildi.

Perşembe gece etkinliğin duyurusunu yapan gençlere yönelik gerçekleşen silahlı saldırıda bir kişi yaralanmıştı. Yaralanan CHP Maltepe Gençlik Kolları üyesi M.D. karın boşluğuna isabet eden kurşun nedeniyle hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı.

Saldırı karşısında “Hayır Zümrütevler”’in çağrısı ile bir araya gelen yüzlerce kişi bir yürüyüş düzenlemek üzere Zümrütevler Dönüş Durağı’nda bir araya geldi. Kitle buradan sloganlar ve alkışlarla saldırının yaşandığı yere yürüdü.

“Hayır’ı örgütlemeye devam edeceğiz”

“Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarının atıldığı eylemde, Maltepeliler referandum sürecinde bu tip provokatif saldırılarla çatışma yaratmak isteyenler karşısında “Hayır” demekten vazgeçmeyeceklerini,  her türlü saldırıya rağmen daha güçlü bir şekilde “Hayır” demeye devam edeceklerini söyledi.

“Hayır Zümrütevler” adına konuşan Yakupcan Telci şunları söyledi:

Biz biliyoruz ki bu kurşun tek başına bir arkadaşımıza atılmış değil. Bu kurşun anayasa değişikliğine karşı sokak sokak ‘hayır”ı örgütleyerek ‘Bu sandıktan hayır çıkaracağız’ diyenlere karşı sıkılmış bir kurşundur.

Ancak ne kurşunları ne bombaları ne de baskıları bizi yıldıracak. Daha güzel, umut ve kardeşlik dolu bir ülke  için sokak sokak, mahalle mahalle, semt semt ‘hayır’ı örgütlemeye devam edeceğiz. Bu faşist saldırıların bizleri yıldıramayacağını göstermek için bir araya geldik, buradayız.”

Bu sesi kısamayacaklar! ‘ı mahallelerimizde büyütüyoruz

Sendika.Org

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.