Pazar , 5 Şubat 2023

Kundaklamayla İlgili 13 Yaşındaki İtfaiye Eri Genç Gözaltında

İki gün önce Eimsbüttelerstr’deki çoğunluğu sığınmacıların kaldığı bir evin girişindeki çocuk arabasının yakılması sonucu binayı saran yangında, Daniel (6) Rahman (7) ve Nazia adlı anneleri (33) çatı katındaki dairede yaşamlarını kaybetmişlerdi.

46 kişinin kaldığı Pakistan, Afganistan ve Rusya Federasyonu kökenli göçmenlerden 27 kişi yangın dumanından zehirlenme sonucu çeşitli hastanelere kaldırılmıştı. Altona / Eisbüttel semtindeki 5 katlı apartmanda, ağırlıklı olarak mülteciler ve iltica başvurusunda bulunanlar oturmaktaydı.


13 YAŞINDAKİ İTFAİYE ERİ GÖZALTINDA
Hamburg Polisi ve İçişleri Bakanlığının verdiği bilgiye göre, olay sonrası şüpheli görülen 13 yaşındaki itfaye elemanı genç, görgü tanığı bir kadının ifadesi sonrası gözaltına alınarak suçunu itiraf etti.  Hindistan kökenli Alman vatandaşı 13 yaşındaki gencin daha önce psikiyatrik tedavi gördüğü açıklandı.Olay günü yanan evin yakınlarında acele bir şekilde belediye otobüsüne binen genç, görgü tanıklarının verdikleri ifade sonrası polisçe göz altına alınmıştı. „Ben itfaye ekibindenim, acil olarak bir yangına müdahaleye gidiyorum, insanların yaşamları söz konusu“ açıklamasıyla dikkatleri çekmişti. Video kayıtları çözümü sonrası kimliği belirlenen gencin gözaltında suçunu itiraf ettiği açıklandı.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.