Perşembe , 9 Şubat 2023

KORSAN PARTİSİ BERLİN EYALET BAŞKANI ERDOĞAN’A HAKARETTEN GÖZALTINA ALINDI

Her cuma Berlin’de Türk Büyükelçiliği önünde ‘düşünce, basın özgürlüğü ve sansür” e dikkat çekmek amacıyla miting  düzenleyen Korsan Partisi bugün Alman polisi tarafindan durduruldu, Eyalet Parti Başkanı Bruno Kramm Erdoğan’a hakaretten gözaltına alındı.Der Musiker und Musikproduzent Kramm ist seit November Landesvorsitzender der Berliner Piraten Der Musiker und Musikproduzent Kramm ist seit November Landesvorsitzender der Berliner Piraten
Korsan Parti
Süheyla Kaplan
Berliner Morgenpost gazetesinde yer alan habere göre Korsanlar Partisi Başkanı Kramm’in Berlin Büyükelçiliği önünde kalabalığa hitaben yaptığı konuşmasında  Alman komedyen Jan Böhmermann’in ‘ şiirindeki bir  bölümü olan ”  Erdoğan Kürtler ve Hristiyanları yontuyor” kısmını okuduğu için   hakaret ettigi gerekcesiyle   Alman Ceza Yasasinin 103. paragraftan dolayı gözaltına alındığı bildirildi.
Berliner Morgenpost gazetesi ” Korsan Partisi Başkanı Erdoğan’i eleştirdi, gözaltına alındı” başlığıyla verdiği  haberinde, Kramm’ın miting sırasında Alman komedyen Böhmermann’ın şiirinin bir kısmını  eleştirdiği, onun sadece şiirini genel olarak  analiz ettiğine dikkat çekerek, Türkiye’de “Kürtler ve Hristiyanlar” sorununun hala hakaret edici bir özellik olarak görüldüğüne dikkati çekti.
Korsan Partisi Berlin eyaleti Başkanı Kramm, twitter hesabında “konuşmam sırasında polis yanıma geldi ve mikrofonu elimden aldı, mitingi dağıttı  hala şoktayım” dedi.
Alman gazete Kramm hakkında suç duyurusunda bulunulabileceği tehlikesinin olduğu belirtilirken, miting sırasında Büyükelçilik avukatının Alman polisi ile birlikte olay yerinde olduğu ifade edildi.
Alman politikacıya Erdoğan'a hakaretten gözaltı
Korsan Partisi gösterisi her cuma Berlin Büyükelçiliği önünde ” Kimse Erdowahn icin birsey yapmıyor, elini Böhmermann’dan çek” slogani ile düzenlenmekte.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.