Perşembe , 23 Mart 2023

Kılıçdaroğlu Berlin’e geliyor: Özdemir ve Gabriel ile görüşecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu birtakım diplomatik ve siyasi görüşmeler gerçekleştirmek amacıyla Almanya’nın başkenti Berlin’e geliyor.  

CHP

Suheyla Kaplan
11-13 Mayıs tarihleri arasında Berlin’e Genel Başkan yardımcıları ve kurmayları ile gelecek olan Kılıçdaroğlu Alman Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Sigmar Gabriel ve Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir ve Sol Parti yetkilileriyle biraraya gelerek, siyasi istişarede bulunacak.
 Kılıçdaroğlu’nun Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşüp görüşmeyeceği ise henüz belli olmadı.
 Kılıçdaroğlu 12 Mayıs tarihinde de Berlin’de saat 18:00’de Maritim Otel’de çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri ıle biaraya gelecek.
 Kılıçdaroğlu Ocak ayında Almanya’nın Essen kentinde ikinci gününde Yeşiller Partisi Eş Genel Başkanı Cem Özdemir ile çalışma kahvaltısında bir araya gelmişti.
 Özdemir Essen”de görüşme sonrasında ikili görüşmelerde gazetecilere yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’nu Berlin’e davet ettiklerini ve karşılıklı işbirliği yapmaya karar verdiklerini açıklamıştı.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir