Pazar , 5 Şubat 2023

Kılıçdaroğlu ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlattı: Bıçak kemiğe dayandı, artık yeter

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili Enis Berberoğlu’nun ‘MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanması’ davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılmasına tepki olarak Ankara’dan İstanbul’a yapacağı yürüyüşü başlattı. Kılıçdaroğlu, “Bıçak kemiğe dayandı artık yeter. Adaletin olmadığı ülkede barış olmaz” dedi.

11.11 Kılıçdaroğlu, Güvenpark’a gitti. Park’ta yeni bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Bıçak kemiğe dayandı artık yeter. Adaletin olmadığı ülkede barış olmaz” ifadelerini kullandı.

 https://twitter.com/hayatsever/status/875256701796192256

11.09 MAÇKA PARKI’NDA DA NÖBET BAŞLADI

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından dün duyurusu yapılan ‘Adalet Nöbeti’ için Maçka Demokrasi Parkı’nda  da olağanüstü önlemler alındı. Polis parka girişlerde güvenlik önlemi aldı. İçeri girenlerin üzerleri arandı. Park içindeki büyük havuz meydanına platform kuruldu. Nöbetin Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı yürüyüşün İstanbul’da sona ermesine kadar gece gündüz sürmesi bekleniyor.

10.55 KILIÇDAROĞLU: BU YÜRÜYÜŞ SON OLMAYACAK

Eşi ve oğluyla Güvenpark’a doğru yola çıkan Kılıçdaroğlu, evinin önünde gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

“‘Adalet Yürüyüşü’ne başlıyorum. Umarım vicdanları sağır olanlar bize duyarlar. Biz gerginlik kavga istemiyoruz, biz hapishanede gazeteciler istemiyoruz. Bunlar bize acı veriyor. Bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli ben ödeyeceğim demiştim. Şimdi yürüyüşe başlıyorum. Bu yürüyüş son olmayacak. Yürüyüşümüz bu ülkeye adalet gelinceye kadar devam edecek. ”

10.50 ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş Güvenpark’a gitti. Taş, Güvenpark’ta alkışlarla ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla karşılandı.

10.31 AĞBABA: ‘HAYIR’ BİLEŞENLERİNİ DAVET EDİYORUZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yürüyüş öncesinde yaptığı açıklamada, “Bütün Türkiye’yi dünyaya duyuracağımız adalet yürüşümüze çağırıyoruz. Bugün burada adalet yürüşünü başlatıyoruz. Hayır bileşenlerini ve adalet arayışında olan herkesi davet ediyoruz” dedi.

ERDEM: DÜŞÜNMESİ GEREKEN İNGİLİZLER

Milletvekili Eren Erdem, “Gandhi tuz yürüyüşünü başlatmıştır. Düşünmesi gereken İngilizlerdir” derken, genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger ise, “Bu yürüyüşün nerede sonuçlanacağı belirsiz” şeklinde konuştu.

PARKIN ETRAFI KAPALI

Güvenpark ve çevresinde, polis ekipleri tarafından yoğun güvenlik tedbiri alındı. Bomba imha uzmanı ekipleri de Güvenpark ve çevresinde dedektör köpeklerle arama yaptı.Parkın etrafı bariyerlerle kapatılırken katılımcıların alana alınacağı dört bölüm oluşturuldu.

Yürüyüşe katılacaklar arama noktalarından geçirilerek alana alınmaya başlandı.

Kaynak: Sputniknews

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.