Pazar , 5 Şubat 2023

Kılıç, Alman gazetecilerle kahvaltıda

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, bir panel nedeniyle Maltepe’de bulunan Alman gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Kılıç, Alman gazetecilerle kahvaltıda

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, bir panel nedeniyle Maltepe’de bulunan Alman gazetecilerle Wonderland Restoran’da düzenlenen sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Kahvaltıya, Federal Alman Parlamentosu eski Yeşiller Partisi Milletvekili Memet Kılıç, Almanya Hafencity Üniversitesi’nden sosyolog ve akademisyen Yaşar Aydın, Alman gazeteci Andreas Gerhold, Alman tarihçi, gazeteci ve yazar Dr. Nikolaus Brauns, Almanya Deustche Welle (DW) televizyonundan gazeteci Baha Güngör, Berlin Medya Sorumluluğu Enstitüsü’nden dilbilimci ve medya eğitmeni Dr. Sabine Schiffer, gazeteci Süheyla Kaplan, gazeteci ve radyo programcısı Mustafa Akpolat, ulusal basın ve Maltepe’deki yerel basının temsilcileri katıldı.

KILIÇ: “DİYALOG KAPILARI AÇILACAK”

Kahvaltıda bir konuşma yapan Başkan Ali Kılıç, “Maltepe’de düzenlenen bir panel dolayısıyla ilçemizde bulunan Alman meslektaşlarımız ve yerel gazeteci arkadaşlarımızla özgür bir ortamda bir araya gelerek fikirlerimizi paylaştık. Gazetecilerin daha yakın bir temasa geçerek birbirlerini anlamaları, Türkiye ile Avrupa arasındaki diyalog kapılarını açmak noktasında oldukça önemli bir adımdır. Bu sempozyumlarım, toplantıların devamı gelecek. Sizlere ve yurtdışındaki arkadaşlarımıza çok önemli görevler düşüyor. Alman meslektaşlarımızı Maltepe’ye gelerek zenginlik kattılar. Diyalog kapılarının sonuna kadar açılacağını, bu kapılardan dostluk ve mesleki tecrübelerin paylaşılmasıyla ileriye doğru hamleler atacağımızı biliyor ve buna gönülden inanıyorum” dedi.

GÜNGÖR: “ARTIK MALTEPE’YE UĞRAMADAN GİTMEYİZ”

Alman gazeteciler heyetin temsilen bir konuşma yapan Baha Güngör ise, Kılıç’a hem meslektaşları olmalarından ötürü, hem de böylesi bir birlikteliği sağladığı için teşekkür ederek “Biz gazeteciler genellikle Türkiye’ye çok sık geliyoruz fakat böylesi güzel, açık ve sıcak birliktelikleri her zaman göremiyor, bulamıyoruz. Bu panelde çok farklı fikirleri tartışmaya açtık ve dinledik. Şunu artık çok iyi biliyoruz ki bundan sonraki ziyaretlerimizde Maltepe’ye uğramadan asla gitmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Alman gazeteciler, Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezi’nde, “Medya gözüyle Türkiye-AB İlişkilerinde Almanya’nın rolü” ve “Medya sorumluluğu ve basın özgürlüğü” konulu panele katılmışlardı.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.