Cumartesi , 28 Ocak 2023

Annelere yönelik faaliyet yürüten FLAKS Alsenpark’ta 10. yılını kutladı

 

 f2

Hamburg Altona ilçesinde Annelere yönelik danışmanlık alanlarında hizmet veren Altona Kadınlar için buluşma Merkezi FLAKS, 5 Hazıran Cuma günü Alsenplatz’da 10. yılını kutladı.

f1

Mustafa Akpolat

Altona İlçesi Belediye Başkanı Dr. Liane Melzer’inde katılarak bir konuşma yaptığı etkinlik, Hamburg’un ender rastlanan sıcak ve güzel bir gününde gerçekleşti.  FLAKS Müdüresi Elke Loh, Spielhauses Alsenpark yöneticisi Rebekka Kock ile birlikte 10. yıl kutlama etkinliğine katılan herkesi selamlayarak başladığı açış konuşmasından sonra, FLAKS bünyesinden gerçekleşen çalışmalardan oluşan resim, fotograf ve gençlerin dans gösterisi gibi kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetler sergilendi. FLAKS çalışanları ve faaliyetlere katılan kadınlar kendi elleriyle özenle hazırladıkları değişik yemekleri etkinliğe katılanlara ikram ettiler.

f10

Yoğun ilginin gösterildiği kutlamada, Yazar ve sosyal Pedagog Gülsen Gülbeyaz  ve  eşi Haluk Demir,  gitar eşliğinde seslendirdiği şarkı ve türkülerle etkinliğe ayrı bir güzellik kattılar.

f5

Elke Loh ve Serpil Kurukavak-Volkland

Elke Loh, konuşmasında, ”FLAKS 10 yıldan fazladır faaliyet yürütüyor. Bugün kutlamasını yaptığımız, şu an içinde çalışmalarımızı sürdürüdüğümüz binaya taşınmamızın 10. yılıdır. Kuzey Altona semtinde kadınlar için buluşma merkezi, samimi atmosferi, güzel ortamı ile özel bir çekim merkezi oldu.” dedi

”On yıl önceki ruya gerçek oldu”

f3

”On yıl önce böyle bir rüyamız vardı ve şimdi gerçek oldu” diyen Elke Loh,  Flaks’la ilgili  olarak şunları söyledi. ”Birçok kadın için evinin bir oturma odası haline geldi ve bir çok çocuk ve ebeveynler için birlikte etkinlikler yaptıkları zaman geçirdikleri evleri, oturma ve oyun odaları, kreşleri haline geldi. Bir defa gelen ve ortamı seven bir çok kadın sürekli gelmeye devam ediyor.BASFI (Çalışma, Sosyal İşler, Aile ve Uyum Dairesi) tarafından finanse edilen FLAKS, kadınlara bir çok konuda danışmak hizmeti, birbirleriyle tanışma, değişik konulardaki sorunlarını karşılıklı konuşma, meslek eğitimi konularında bilgilendirmek, bir birinden öğrenme imkanı vermekte. Flaks ayrıca, bünyesinde gönüllü olarak kadınlara, çocuklara yardımcı olmak, çalışmak isteyen kadınlarada fırsat sunmakta.”

f9

FLAKS’la beraber etkinliği gerçekleştiren Spielhauses Alsenpark’da çocuklara dil konusunda, kültürel ve sosyal becerilerini geliştirmeleri konusunda, 14 yaşındaki çocukları teşvik eden çalışmalar yapmakta. Buna ek olarak, ebeveynlere danışmanlık yapmakta ve onların düzenlediği etkinlikleri desteklemekte.

Etkinliğin gerçekleşmesine katkı sunan, tüm özel ve kamu kurum ve kuruluşlara teşekkür eden FLAKS Müdüresi Elke Loh, özelliklede etkinliğin  gerçekleşmedindeki katkılarından dolayı  Flaks ve Spielhaus  Alsenpark çalışanlarına ayrıca teşekkür etti.

f4

Annelere yönelik sosyal danışmanlık hizmeti veren FLAKS çalışanlarından Serpil Kurukavak-Volkland, ”etkinliğe beklenenin üzerinden ilgi gösterilmesinden çok memnun kaldık. Havanında güzel ve güneşli olması bize yorgunluğumuzu unutturdu, herşey harika oldu, destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

ff8

FLAKS’ın çalışmaları ile ilgili daha geniş bilgiye için:

FLAKS e.V. – Zentrum für Frauen in Altona
Alsenstraße 33 • 22769 Hamburg

040 / 89 69 80 3
040 / 89 69 80 44

www.flaks-zentrum.de
info@flaks-zentrum.de

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.