Cumartesi , 25 Mart 2023

Kadın Hareketi Aktivisti Hülya Arslan Evinde Ölü Bulundu

Almanya’nın Schleswig Holstein eyaletinin Wedel kentinde dün akşam 16:00 sularında evinde ölü bulunan Çorum doğumlu, Hamburg Şehrazat Transkültürel Kadın ve Sanat Derneği öncülerinden Hülya Arslan’ın (51) acı sonu, aile yakınlarını ve arkadaşlarını şoka uğrattı.

Süheyla Kaplan

Schleswig-Holstein Emniyet Müdürlüğü Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Arslan’ın uğradığı şiddet sonucu hayatını kaybettiği ve zanlının arandığını söyledi. Savcılık ve Eyalet Kriminal Dairesi olayla ilgili soruşturma başlattı. Arslan’ın, Güney (29) ve Cem (24)  adlarında iki erkek çocuğu olduğu ve çeşitli sosyal derneklerde danışmanlık yaptığı belirtildi.
Kadın Hareketi Aktivisti Hülya Arslan Evinde Ölü Bulundu

Arslan ailesinin yakın çevresinden edinilen bilgiye göre, büyük oğul Güney Arslan’ın 2006 yılında Hamburg’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası maçında yolda giderken St. Pauli semtinde gençler arasında çıkan kavgada beyninden hasar gördüğü  ve daha sonra psikolojik tedavi altında olduğu belirtildi.

Güney’in okulda çok başarılı bir öğrenci olduğu üniversitede gazetecilik bölümü okuduğu, ancak psikolojik tedavi altına alındığı kaydedildi.

ZANLI, PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖREN OĞLU MU SORUSU

Bazı görgü tanıkları zanlının oğul Güney Arslan olabilme ihtimali üzerinde dururken, emniyet merkezinden geniş ayrıntılı bilginin yarın açıklanacağı kaydedildi.

Öte yandan Hülya Arslan’ın cenazesinin Hamburg’da defnedileceği bildirildi.

ÖZGÜRLÜK SEVDALISIYDI’

Arslan’ın kadın arkadaşları yaptıkları açıklamada, ‚’Biz kadınlar olarak onun acısını paylaşıyoruz ve ona layık bir cenaze töreni düzenlemek istiyoruz. O, bir anne olarak, kadın olarak mücadele verdi. Özgürlük sevdalısı bir arkadaşımızdı, kimlikli bir kadındı ’ şeklinde açıklamada bulundular.

Hamburg’un Sternschanze  semtindeki ATİF Derneği’nde bugün taziyeler kabul edilirken, baba Cemal ve küçük Oğul Cem Arslan gözyaşlarını tutamadı.

AKD’den TAZİYE MESAJI

Öte yandan Avrupa Karabalılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri yaptıkları yazılı açıklamada, köylüleri olan Hülya Arslan’ın ölümünden dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirterek, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilediler.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir