Perşembe , 9 Şubat 2023

İstanbul’da öldürülen Şafak, Bahtiyar ve Elif için yürüyüş düzenlendi

Gezi eylemleri sırasında polisin sıktığı gaz fişeği sonucu başından vurularak yaşamını kaybeden Berkin Elvan’ın katillerinin açıklanması isteğiyle, Çağlayan Adliyesi’nde yaşanan Rehine eyleminde yaşamını yitirenler anıldı.

Mustafa Akpolat

Almanya‘nın Hamburg şehrinde Halk Cephesi öncülüğünde düzenlenen protesto yürüyüşüne, Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) ve Birleşik Haziran Hareketi (BHH) aktivistleri destek verdi.


Berkin Elvan‘ın katilleri kamuoyuna açıklansın talebi ile 31 Mart günü Çağlayan Adliyesi’nde yaşanan Rehine olayında polis kurşunlari sonucu öldürülen Bahtiyar Doğruyol, Şafak Yayla ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde öldürülen Elif Sultan Kalsen anıldı.

İstanbul'da öldürülen Şafak, Bahtiyar ve Elif için yürüyüş düzenlendi
Göçmen kökenli nüfus ile Alman antifaşistlerinin yoğun olarak yaşadıkları Sternschanze tren istasyonu önünde toplanan göstericiler,  “Anaların öfkesi katilleri boğacak”, Devrim şehitleri ölümsüzdür” , Bahtiyar, Şafak ve Elif ölümsüzdür” Katil devlet hesap verecek ” şeklinde solaganlar haykırdılar. Almanca ve türkçe taşınan döviz ve pankartlar eşliğinde Schanzen sokağından,  Schulterblatt sokağındaki Rote Flora Kültür Merkezi önüne kadar devam eden gösteride, az sayıda polisin güvenlik önlemi alması dikkat çekti.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.