Pazar , 5 Şubat 2023

Inter Hamburg şampiyonluğunu kutladı

Hamburg Bezirksliga da oynayan ve kümesinde şapiyon olan inter Hamburg Landesliga yükseldi.

Mustafa Akpolat
İnter Hamburg 22 Mayıs pazar günü Max-Brauer-Allee’de bulunan sahada ”Buchholz 8” takımına karşı oynadığı sezonun son maçında, rakibini 7:2 mağlup ederek 72 puanla kümesinde şampiyon olarak Landesliga’ya yükseldi.


Haftalar öncesinden şampiyonluğu kesinleşen Inter Hamburg, gecen sezon, Kreisliga’daki kümesinden şampiyon olmuş ve Bezirksliga’ya yükselmişti.
Kulüp başkanı Mehmet Geyik, sezon başında söylediği hedeflerine ulaşılmasından katkısı olan herkese teşekkür ederek, gelecek sezon Landeslıga’da da başarılı bir futbol sergileme gayretinde olacaklarını belirterek, Landesliga’da da şampiyon olmak için kadromuza yeni takviyeler yaparak yolumuza devam edeceğiz” dedi.


Maçın bitiş düdüğü ile birlikte büyük sevinç yaşayan ve saha içinden şampanya patlatarak şampiyonluğu kutlayan oyuncular, takım antrönürlerini ve Kulup Başkanı Mehmet Geyik omuzlara alınıp havaya atılarak kutlama devam etti.

Kendi saha ve seyircisi önünde sezonun son maçına çıkan İnter Hamburg futbolcuları, başlarına şampiyonluk sembolü olarak kırmızı boya sürdüğü, kulüp yöneticilerininde “Bezirksliga Süd Meister, 2015/16” yazılı tişörtleri giyerek şampiyonluğu kutladılar.

 

İkinci başkan Bülent İreçge yönetim kurulu üye ve yöneticileri Musa Özer, Ahmet Geyik, Mehmet Günyar, Himmet Keklikçi, Ercan Uzunpınar, Kazım Korkmaz, Süleyman Sütcü, Mehmet Eminkaya, Gündüz Sümbül, Garip Sümbül, Hamburg BJK Derneği başkanı ve denetlemem kurulu üyesi Lütfü Kortağ’ın yanı sıra çok sayıda taraftar ve misafirlerin katıldıkları kutlama, Davul Zurna eşliğinde halaylar çekerek devam etti.

 

Inter Hamburg kulübü, Köfteci Dayı’nın sahada hazırladığ grille, futbolcu, taraftar ve misafirlerine köfte ikram etti.


İnter Hamburg sahasına Türkiye liginde şampiyon olan Beşiktaş’ın bayrağı da asıldı ve iki şampiyonun coşkusu birlikte kutlandı

Daha fazla Fotoğraf  >>>

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.