Cumartesi , 28 Ocak 2023

İNCİ DİZAYN’DAN İNCİ DEĞERINDE BİR ETKİNLİK

7 Mayıs Cumartesi günü Saat: 20’de Hamburg Umdenkbar Marschnerstieg 7 adresinde “Renklerle Mezopotamya“ temalı etkinlik her dilde BARIŞ diyecek. (aşiti, frieden, barış, paz, peace)

İnci_Hakbilen_1
Ebru Özdemir
Gelenekleşen ”Mezopotamya’nın Renkleri” konulu altıncı Defilesi öncesi basın toplantısı düzenleyen İnci Hakbilen, bu temayı seçmesinin sebebi olarak şöyle diyor:
“Barışa selam olsun! Barışa çok ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz. Herkesin birbirini ötekileştirdiği bir dönem de tek ihtiyacımız olan şey barış’tır. Yapacağımız etkinlik bu nedenle “barış” temalı ve koleksiyondan elde edilecek tüm geliri Cizre ve Sur’a göndereceğiz”.


Elazığ’ın folklorik kuşağı kullanılarak hazırlanan 40’ın üzerinde ki koleksiyonda, kıyafetler, spor kıyafetleri, şalvar kotlar ve eşofman takımları mevcut. Kıyafetleri, 12 bayan, 5 çocuk, 5 erkek ve Danimarka’dan gelecek olan 2 model sunacak. Model olarak kıyafet giyecek olanlar da, temaya uygun olarak, Polon, Kosova, Alman, Kürt ve Türklerden oluşuyor.


Etkinliğe Rojova’dan Şerif Ömeri ve Mehdi Zana da katılacak. Programda Renas Miran, Hazır Demir ve Yankı Grubu 3 dilde şarkılarıyla eşlik edecek ve etkinlik sonrası “after Show party” ile barışa, türküler ve halaylar gönderilecek

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.