Pazar , 5 Şubat 2023

HDP’nin Meclisteki ‘son grup toplantısı’ gerçekleştirildi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin tutuklanmasının ardından HDP’nin meclisteki ‘son grup toplantısı’ yapıldı.

AKP/Saray rejiminin ‘İleri Faşizmi ilanı’ anlamına gelen, aralarında eş başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin tutuklanmasının ardından HDP’nin Meclis’teki ‘son grup toplantısı’ yapıldı.

TMMOB, TTB, KESK, EMEP, ÖDP ve HTKP temcilcilerinin de aralarında bulunduğu birçok siyasi parti ve demokratik kitle örgütünün de katılımıyla toplanan HDP meclis grup toplantısının, yoğun bir katılımla gerçekleştirildiği bildirildi.

Grup toplatısına katılan kalabalığın “HDP halktır, halk burada”, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz” ve “Hırsız, katil, Erdoğan” sloganları attığı aktarıldı.

Toplanıtıda tutuklu eşbaşkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın cezaevinden yolladıkları mesajlar okundu. Yüksekdağ ve Demirtaş’ın konuşmalarından kesitler yayınlandı. Sinevizyon, Demirtaş’ın ‘seni başkan yaptırmayacağız’ sözüyle bitti.  (İleri Haber)

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.