HDP, Hamburg seçim irtibat bürosunu açtı

12 Nisan Pazar günü, Türkiye’de gerçekleşecek olan 7 Haziran genel seçimleri için yurtdışı çalışmalarına başlayan HDP, Hamburg Sol Parti binasında seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı.

Mustafa Akpolat


Altona semti Am Felde 2 adresinde bulunan Sol Parti (Die Linke) binasında açılışı yapılan HDP İrtibat bürosu, her gün saat 12 ile 18 arası seçim ile ilgili tüm konularda bilgilendirmede bulunacağı belirtildi. Yoğun ilginin gösterildiği açılışta, Sol Parti Hamburg Eyalet Milletvekili Cansu Özdemir, Sol Parti Altona İlçe yönetimini temsilen Metin Kaya ve HDP Hamburg  bileşenleri adına Yavuz Fersoğlu birer konuşma yaparak soruları cevaplandırdılar.
Toplantıda yapılan açıklamalarda, Hamburg ve çevresinde kayıtlı 83 bin seçmenin bulunduğunu ve şimdiye kadar bunların 20 bin’ine ulaştıklarını belirterek, yurtdışı seçmenin Türkiye genel seçimlerinde oynayacağı role değinilerek, seçmenlerin oylarını HDP’den yana kullanmaları için çalışmaların yoğun şekilde devam edeceğine değinildi. HDP Eş genel başkanları  Selehattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın gönderdiği bir mektubu okuyan Kaya, Sol Parti olarak HDP’nin barajı aşması için destekleyeceklerini belirtti. Seçim sürecinde Hamburg’da oluşturulacak olan bir heyetin, Türkiye’de seçimleri izlemek için  gideceğini belirten Kaya, seçimlerin demokratik bir ortamda gerçekleşip gerçekleşmediğini yerinde izleyeceklerini sözlerine ekledi. Toplantıda konuşan Sol Parti Milletvekili Cansu Özdemir ise, HDP’nin yüzde 10’luk barajı aşarak Parlamentoda temsil edilmesinin, Türkiye demokrasi mücadelesinde bir zorunluluk olduğuna değinerek bu yönde çalışmalara, barıştan, demokrasi ve özgürlüklerden yana olan herkesin destek vermesi gerektiği yönünden görüşlerini belirtti. HDP bileşenleri adına konuşan Yavuz Fersoğlu ise, bu seçimlerin neden bu kadar önemli olduğuna değinerek bazı teknik konularda bilgilendirmede bulundu. Sorulara cevap veren konuşmacılar, seçim hilelerinin yaşanmaması konusunda’da gayret sarf edeceklerini belirttiler.
Toplantı, sorulan sorulara cevaplar verildikten sonra, Hasan Hüseyin Sarı’ın sazı eşliğinde seslendirdiği türkülerle devam etti.HDP Hamburg ayrıca 26 Nisan tarihinde Bergedorf semtinde bulunan DİMA Sportcenter’de Amed Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı ve İzmir HDP adayı Pınar Aydınlar’ın katılımıyla HDP dayanışma gecesi düzenleyecek.

Am Felde 2 adresinde bulunan Hamburg HDP seçim irtibat bürosuna 040/25 49 55 47 -040/ 41 35 85 20 numaralı Telefonlarla da ulaşılabilineceği ve her gün saat 12 ile 18 arası açık olacağı belirtildi.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir