Perşembe , 23 Mart 2023

Hamburg’un sevilen simalarından Mehmet Keskin yaşamını kaybetti

Hamburg’da Göçmen İşverenler Derneği (ATU) Başkanı ve ASM’de müdürlük görevini yürüten Mehmet Keskin (52), ani bir rahatsızlık sonucu yaşama veda etti. 1980 yılından beri Almanya’da yaşayan, evli ve iki çocuk babası, Antakya kökenli Mehmet Keskin, çevresinde çalışkanlığı ve güleryüzlü olmasıyla tanınan bir kişiliğe sahipti.Hamburg Göçmenler Vakfi kurucuları arasında da bulunan Keskin’in ani ölümü, sevenlerini üzüntüye boğdu.

Hamburg'da sevilen ismi Mehmet Keskin yaşamını kaybetti

Hamburg ve çevresinde iş kurmak isteyen göçmenlere unutulmaz hizmetleriyle tanınan yufka yürekli, ince sesli ve herkese eşit mesafede duran, hoşgörünün sembolu sayılan yardımsever Mehmet Keskin, geçtiğimiz pazar geçirdiği rahatsızlık sonucu evinde yaşama veda etti. Yakın çevresindeki dostlarının ifadesine göre, uzun bir süredir şeker hastalığı nedeniyle aşırı kilo kaybettiği açıklanan Mehmet Keskin’in, kesin ölüm nedeni henüz bilinmemektedir.

2013 yılı Kasım ayındaki çevre kirliliği yaratan plastik poşetlere karşı yapılan kampanya tanıtımında (sağdan ikinci)

Handelskammer (Ticaret Odasi) bünyesinde Göçmen İşverenler Derneği Başkanı olarak başarılı çalışmalarıyla tanınan Mehmet Keskin’in ani vefatı, dostlarını yasa boğdu.

Eski Uyum Bakanı Maria Böhmer ile bir toplantıda

Göçmenlere yönelik bir çok projenin yöneticiliğini yapmış, yüzlerce gence meslek edinme olanagi yaratmış, yeni iş kuracak olan insanlara danışmanlık hizmeti vermiş, küçük esnafın sorunları ile ilgilenmiş ve çözüm yolları konusunda çalışmalar yapmış değerli ve sevilen insan Mehmet Keskin‘e uğurlar olsun diyoruz.

Fotoğraf: Sevgili Mehmet Keskin' i malesef kaybettik. Ailesine ve yakinlarina bassagligi ve sabirlar diliyorum. Bu Fotograf gecen yaz sevgili Mehmet'in düzenledigi "Fest der Bildung" etkinliginden. Seni unutmayacagiz... Mehmet Keskin, der Geschäftsführer von ASM ist verstorben :-( wir werden dich nicht vergessen..

Mehmet Keskin’in yöneticiliğini yaptığı ASM tarafından  düzenlenen  “Fest der Bildung” etkinliginden

Mehmet Keskin’nin 24 Mart 2013 tarihindeki facebook sayfasında paylaştığı  dörtlük ..
Eskiden yeterdim kendime Artardım bile…
Şimdi ne yapsam nafile!!!
Ve Kim demiş ” can eskimez” diye…
Bu can tedirgin tende
Canda eskimiş Ben de.
..
Bedri Rahmi EYÜBOĞLU..

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir