Cumartesi , 28 Ocak 2023

Hamburg’da İnsan Zinciriyle katliamlar protesto edildi

Günlerdir Avrupa’nın değişik şehir ve merkezlerinde devam eden eylemlere, Hamburg’da oluşturulan İnsan Zinciri ile devam edildi.

Hamburg1
Mustafa Akpolat

11 Şubat günü Hamburg’un en işlek Mönckeberg str.  adlı caddesinin iki tarafına oluşturulan İnsan Zinciri ile Sur, Cizre başta olmak üzere halen sokağa çıkma yasaklarının devam ettiği ilçe ve yerleşim alanlarından operasyon adı altında devam eden katliamlar protesto edildi.

Hamburg2

Sur, Cizre başta olmak üzere bir çok ilçede günlerdir devam eden operasyon ve katliamlar protesto amacıyla, Hamburg Demokratik Güçbirliğ Platformu bileşenleri ve Hamburg Kürdistan Halk Meclisince düzenlenen İnsan zincir eylemi daha sonra bir yürüyüşle sonlandırıldı.

Hamburg3

Eylemde dağıtılan bildiri ve yapılan konuşmalarda halen devam eden operasyon ve olagan üstü hal, sıkı yönetim uygulamasının derhal kaldırılması ve Devletçe  işlenen cinayet ve katliamların hesabının verilmesi talep edildi. Caddede geçen halkın yoğun ilgi gösterdiği eylemde Almanca, Kürtçe ve Türkçe solaganlar eşliğinden meşaleler yakılarak konuşmalar yapıldı, bildiriler dağıtıldı.

Hamburg4

Eylemde Cizre ile dayanışmada bulunduklarını belirten dövüzler taşınarak,  “Katil Erdoğan, işbirlikçi Merkel”,”Katil AKP” “Merkel finanse ediyor, Erdoğan katlediyor“, Yaşasın Uluslararası dayanışma” şeklinde sologanlar atılarak yaklaşık iki saat süren eylem meşaleli bir yürüyüşle sonlandırıldı.

Eylem ile ilgili Fotoğraflar için>>

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.