Cumartesi , 28 Ocak 2023

Hamburg’da Camide kız çocuklarına cinsel taciz

Hamburg,  Veddel’de bulunan Vatan Camisinde (İslam Toplumu Veddel Derneği- Islamische Gemeinde Veddel e.V.) 20’ye yakın kız çocuğuna cinsel taciz iddiası ile çalkalanıyor.
Vatan_cami_1
 
Mustafa Akpolat/Güncel
Hamburg Veddel semtinde bulunan Vatan Camiisinde görevli Y.A tarafından yaşları 8 ile 11 arası değişen yaklaşık 20 kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu ve şahsın polis tarafından arandığı belirtildi.
Türkiye’de son dönemde çesitli kurumlarda çocuklara yönelik yaşanan cinsel taciz bu defa Hamburg’da bir Camiide yaşandı. Şehrin Veddel semti,Veddeler Brückenstraße 148 adresinde  bulunan  Vatan Cami içindeki Markette görevli 56 yaşında 3  çocuk babası  olduğu söylenen Y,A, çocukları tacize uğrayan ailelerin şikayeti üzerine harekete geçen polis tarafinda her yerde arandığı belirtildi. Konuştuğumuz aileler, geçtiğimiz gün Polisin, şahsın evine ve Camiiye baskın düzenlediği ancak zanlının izine rastlanmadığı belirtildi. 8 ile 11 yaş arası kız cocuklarını taciz ettiğine dair polise suç duyurusunda bulunan Türkiyeli ve Arnavut Aileler, Camii yönetiminin olay karşısında sessizliğine isyan etti, Camii yönetiminin ”Camiinin ismine leke düşer” mantığıyla olayı kapatmaya çalıştığını belirten aileler, olayın peşini bırakmayacaklarını belirttiler.
Yaşananlara tepki gösteren bir Anne Facebook’ta. ”Dindarlığın arkasına sığınan dinsiz imansız ahlaksızlar. … Sakallarınızı okutturup kutsadiniz.camilerden çıkmadınız. .. Verdiginiz vaazlari dinlediğiniz vazların doğrulugu nedir? Çocukları taciz edinmi deniliyor camilerde.Camilerin bakkalında küçük çocukları taciz edince ana babasının yüzüne nasıl baktınız. O çocukları nasıl tehdit ettiniz. Yazıklar olsun. O küçücuk çocukları tutan elleriniz felç olsun konuşan dilleriniz konuşmaz olsun şu mübarak Ramazan ayında tez günde tez sahatte kaç çocuğu taciz ettinse ……geberesin. Ramazandayız tuttuğun oruç kabul mu senin. şehvetle taciz ettiğin çocukların bozulan pisikolojilerini yaşatdığın travmayı sakallı P. din soytarısı nasıl düzelecek. Cami Allahin evidir deriz bakkalına göndeririz çocukları. Caminin içinde bakkalda çocuklari taciz etmeye utanmadınmı…. Simdi saklan ama birgun ortaya çıkacaksın. Benim gözüme görünme Ş. Dindar sakalli pedofil…
Çocuklari sıkıştırıp çikolatayla kandırıp tehdit ederek korkutup susturan …..” diye tepkisini ifade etti. Bir çok ailenin yaşanılanlar karşısından öfke ve tepkileri devam ediyor.
HH_veddel

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.