Salı , 29 Kasım 2022

Hamburg’da binlerce gösterici, ırkçılığa karşı mültecilerle dayanışma yürüyüşü yaptı

14 Kasım Cumartesi günü Hamburg’da 9 bin gösterici, Irkçılığa, Mültecilere yönelik saldırı ve politikaları karşı, eşit haklar için  yürüdü. Yürüyüşte, Paris’te katliamda yaşamını yitirenler 1 dakikalık saygı durşu ile anılarak, yapılan konuşmalarla terör örgütü  IŞID ve gerçekleştirdiği katliamlar  kınanarak protesto edildi.

14 Kasım

Mustafa Akpolat

Hamburg Merkez tren istasyonunda “Refugees welcome – heißt gleiche Rechte für alle” adı altında başlayan, değişik ulus ve kültürleri temsilen yaklaşık 80 anti-faşist, demokratik, parti, kurum ve kuruluş tarafından desteklenen yürüyüşte yapılan konuşma ve taşınan pankartlarla, Mültecilerin yaşadığı sorunlar dile getirilerek, herkese eşit haklar talep edilerek, ırkçılık protesto edildi. Gerek Avrupa ülkelerinin gereksede Almanya Federal Hükümet ve Eyalet hükümetlerinin Mültecilere yönelik politikaları eleştirilerek, savaşlardan, baskı ve katliamlardan kaçarak, Avrupa’da yaşam savaşı veren mültecilerin insani koşullarda yaşamlarını sürdürebilmelerinin koşullarının yaratılması talep edildi.

14 kasım1
Eylemde, 13 Kasım Cuma akşamı, İŞID tarafından gerçekleştirlen katiam sonuçu yaşamını yitirenler anısına yapılan saygı duruşundan sonra yapılan konuşmalarda Terör örgütü protesto edilerek, teröre karşı tüm dünya halklarının bir arada kardeşçe yaşama mücadelesinin devam etmesi gerektiği vurgusundan bulunuldu.

14 kasım 9
Mültecilerinde katıldığı yürüyüşte, Mültecilerin insanı koşullarda yaşaması için gerekli koşulların sağlanması, sınır dışıların durdurlması ve ırkçılığa karşı mültecilerle daha fazla dayanışmada bulunulması gerektiği dile getirildi.

14 kasım4

 

Eylemde ayrıca, Emperyalist ülkelerin, Ortadoğu, Suriye ve halklara  karşı 5 yıldır sılahlandırdığı terör örgütlerinin  devam eden katliam, saldırı ve politikalarıda protesto edilerek, emperyalisterin Suriye’den ellerini çekmesi talep edildi.

14 kasım6

 

Yürüyüş Videosu:

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.